Leszno. Real Astromal grał kontrolnie w stolicy Dolnego Śląska

Andrzej Bartkowiak
Szczypiorniści Real Astromal Leszno szukają formy na rundę rewanżową I ligi. W środę wieczorem rozegrali drugie kontrolne spotkanie. Wybrali się do Wrocławia do ligowego rywala. Poszło nieźle, ale wciąż powinno być lepiej.

Pierwsza połowa sparingu ze Śląskiem Forzą Wrocław była bardzo wyrównana, ale obu zespołom brakowało skuteczności. Łącznie w pierwszych 30 minutach padło tylko 15 bramek, a leszczynianie prowadzili (8:7).
Po zmianie stron było lepiej w ataku, tak z jednej, jak i drugiej strony. Goście zaczęli budować przewagę która wynosiła chwilami 4-5 bramek. W ostatnich minutach Real Astromal popełnił za dużo błędów, a gospodarze z prezentów skorzystali i to kontrolne starcie zakończyło się remisem (21:21).
- Na pewno zagraliśmy lepiej niż z Kościanem. Pozytywy są, ale czeka nas jeszcze sporo pracy - powiedział Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.

Śląsk Forza Wrocław - Real Astromal Leszno 21:21 (7:8)

Dodajmy, że oba zespoły przed rundą rewanżową spotkają się jeszcze raz, by sprawdzić swoją formę. 31 stycznia zagrają we włoszakowickie hali sportowo-środowiskowej.