Polecamy

Wieczorem bateria twojego smartfona jest bliska rozładowania, więc podłączasz go do ładowarki i idziesz spać, by rano przywitał cię pełną baterią? Tak będzie, ale w dłuższej perspektywie znacznie obniżysz żywotność baterii © Canva
[2/11]

Ładujesz telefon? Robisz to źle. Zobacz, dlaczego

Wieczorem bateria twojego smartfona jest bliska rozładowania, więc podłączasz go do ładowarki i idziesz spać, by rano przywitał cię pełną baterią? Tak będzie, ale w dłuższej perspektywie znacznie obniżysz żywotność baterii. System odetnie zasilanie, gdy zostanie osiągnięty 100% poziom ładowania, ale gdy tylko bateria trochę się rozładuje, znów zacznie się ładować. To wcale nie jest dobre! Ponadto przez kilka godzin pod napięciem wydzielone zostanie sporo ciepła, które również nie jest zdrowe dla baterii.

Ładujesz telefon? Na pewno to robisz! Nie uwierzymy przecież, że go nie posiadasz. Założymy się też, że robisz to źle - bo mało kto robi to dobrze. W najlepszym wypadku doprowadzisz do tego, że twój telefon będzie się szybciej rozładowywał, ale w najgorszym - będziesz zmuszony do zakupu nowego. Z kolei dobre nawyki wydłużą żywotność baterii. Brzmi nieźle? W takim razie sprawdź, które nawyki związane z ładowaniem telefonu lepiej zmienić!

Najnowsze wiadomości

reklama