Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Szpitale w Łomży i Białymstoku dostaną wsparcie finansowe od Warty

red.
34 szpitale z całego kraju, w tym dwa z Podlaskiego, wesprze Grupa Warta na łączną kwotę 5 milionów złotych. W województwie podlaskim spółka wesprze dwa szpitale, w Łomży i Białymstoku. Kolejnych 5 milionów złotych trafi do instytucji lokalnych w ramach akcji Zostań w domu i pomagaj.

Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań wywołaną koronawirusem Grupa Warta podjęła decyzję o bezpośrednim wsparciu finansowym 34 szpitali, w tym dwóch z województwa podlaskiego:

  • Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży,
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

Przygotowane środki ubezpieczyciel przekaże placówkom ze wszystkich województw m.in. na zakup sprzętu medycznego oraz ochronnego dla personelu oraz pacjentów.

– Widzimy oddanie pracowników służby zdrowia dla walki z pandemią i podziwiamy ich codzienną pracę. Ważnymi dla nas wartościami są solidarność i pomoc w potrzebie, dlatego chcemy skierować nasze działania bezpośrednio tam, gdzie są one teraz niezbędne – mówi Jarosław Parkot, Prezes Zarządu Warty.

Komisja konkursowa w czwartek chce znaleźć nowego dyrektora łomżyńskiego szpitala

5 milionów złotych dla 34 szpitali w Polsce

Większość pieniędzy trafiła już do wybranych szpitali. Pozostałe placówki powinny je otrzymać w ciągu najbliższych dni. Otrzymane fundusze zostaną przeznaczone na najważniejsze potrzeby danych placówek związane z walką z pandemią. W gronie 34 szpitali znalazły się m.in. wszystkie placówki jednoimienne oraz wybrane zakaźne w miastach wojewódzkich. Środki zostały rozdzielone proporcjonalnie do liczby chorych w poszczególnych województwach i liczby szpitali w danym regionie.

Koronawirus w szpitalu klinicznym w Białymstoku. Są trzy zakażone osoby

Kolejne 5 milionów Grupa Warta przekaże organizacjom i instytucjom lokalnym w ramach akcji „Zostań w domu i pomagaj”. To agenci, znając dobrze potrzeby w swoim otoczeniu, wskażą lokalne instytucje, które wymagają wsparcia w walce z koronawiruse

Instrukcja Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotycząca zakła...

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto