Komedia pomyłek

kw
Do przerwy spotkanie było komedią pomyłek z obu stron. Włókniarki miały kłopoty z przekroczeniem linii środkowej. Raz po raz oddawały piłkę rywalkom, ale te nie grzeszyły skutecznością.

Do przerwy spotkanie było komedią pomyłek z obu stron. Włókniarki miały kłopoty z przekroczeniem linii środkowej. Raz po raz oddawały piłkę rywalkom, ale te nie grzeszyły skutecznością. Od czasu do czasu jednak trafiał i stopniowo powiększały przewagę. Nie przeszkodziła im nawet drobna kontuzja najskuteczniejszej zawodniczki meczu – Moniki Trocińskiej. Białostoczanki nie potrafiły tego wykorzystać i do przerwy przegrywały 22:33.
Zryw miejscowych nastąpił w trzeciej kwarcie. Po akcji "2+1" Katarzyny Krajewskiej było już tylko 37:38. Niestety, center Gimbasketu opuściła parkiet za pięć fauli i przyjezdne znów odskoczyły na kilka „oczek". Nadzieja pojawiła się pod koniec kwarty, po kolejnej trzypunktowej akcji, tym razem Moniki Drozdowskiej (42:45). Niestety, na początku decydującej odsłony gospodynie znów kilka razy zgubiły piłkę, a powracająca do gry Trocińska poprowadziła Politechnikę do zwycięstwa.

WYNIKI 4 KOLEJKI
Gimbasket Włókniarz Białystok – Politechnika Warszawa 55:64 (9:19, 13:14, 20:12, 13:19).
Sędziowali: Michał Fedorowicz (Białystok) i Monika Jaremiszyn (Białystok). Widzów: 80.
Gimbasket: Bruczko – 15, Krajewska – 7, Drozdowska – 7, Pogorzelska – 5, Wolska – 4, Praczuk – 4, Zajkowska – 4, Zawadzka – 4, Konończuk – 3, Dębowska – 2, Rećko – 0.
Politechnika: Trocińska – 23, Szarlik – 16, Dobrodziej – 14, Prokop – 9, Rytel 2, Nizio – 0, Cieślak – 0.

SMS I PZKosz. Łomianki – Pogoń Siedlce 89:53, Huragan Wołomin – AZS UW Warszawa 69:84.
Mecz Widzew Łódź – Biomlek Chełm został przełożony.