Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak uratować drewniany Białystok? Można! Studenci pokażą swoje rozwiązania [zdjęcia]

mc
Drewniana zabudowa miasta nie jest obojętna studentom architektury na Politechnice Białostockiej. 13 marca 2019 odbędzie się wernisaż wystawy prac przyszłych architektów. Studenci zapraszają mieszkańców miasta i okolic, miłośników architektury drewnianej i kultury Podlasia.

Projekt "Drewniane Miasto Białystok", to inicjatywa studentów Wydziału Architektury na Politechnice Białostockiej. Podczas jednych z zajęć, w przyszłych architektach narodziła się chęć zwrócenia uwagi na drewniane zasoby naszego miasta. Założyli stronę na Facebooku i Instagramie oraz zorganizowali wystawę, na której poprzez zdjęcia, kolaże i prace plastyczne próbowali zwrócić uwagę na drewniane dziedzictwo Białegostoku, które w szybkim tempie znika z przestrzeni naszego miasta.

Druga edycja akcji "Zanikający Białystok"

Teraz studenci chcą przedstawić podsumowanie swoich dotychczasowych działań. Już w środę (13.03), w hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej przy ul. O. Sosnowskiego 11, odbędzie się kolejny wernisaż. Podobnie jak wcześniej, prace na wystawie "Zanikający Białystok" będą dotyczyć ochrony drewnianej zabudowy Białegostoku. Ponadto organizatorzy pokażą możliwości zagospodarowania kwartału w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej (które jest honorowym patronem wydarzenia).

Zobacz też: Studenci w obronie drewnianej architektury miasta. Wystawa prac przyszłych architektów

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w dyskusji dotyczącej poruszanego problemu, a także wpisać zalety lub zażalenia dotyczące tematu do Białej Księgi Drewnianej Architektury Białegostoku.

- Walczymy o nasze miasto. Nie chcemy by te piękne drewniane budynki zginęły. One dają naszemu miastu duszę i charakter. Najważniejsze, żeby najmłodsi widzieli jak kiedyś wyglądała ta zabudowa. Chcielibyśmy, żeby mięli okazje oglądać ją nie tylko na zdjęciach - mówi Ewelina Marchel, jedna z organizatorek akcji.

Sprawdź:Miejsca wstydu w Białymstoku. Zobacz zapomniane albo zaniedbane budynki i miejsca w naszym mieście

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto