Jagiellonia - PFK Oleksandrija 1:0. Udany dzień na zakończenie zgrupowania

Tomasz Dworzańczyk
Zwycięstwem zakończyli ostatni sparing podczas zgrupowania w Radenci żółto-czerwoni. Podopieczni Michała Probierza pokonali szósty zespół ukraińskiej ekstraklasy - PFK Oleksandrija 1:0.

To był drugi mecz kontrolny tego dnia, bowiem przed południem białostoczanie zmierzyli się z Wołyniem Łuck, który jednak nie postawił zbyt wysokich wymagań i gładko uległ jagiellończykom 2:5.

Rywale z Oleksandriji to czołowa ekipa ligi ukraińskiej. W poprzednim sezonie zajęli szóste miejsce, dające start w Lidze Europy. Przeciwko nim trener Probierz wystawił niemal optymalną jedenastkę. Spotkanie było dość wyrównane, ale w pierwszej połowie to żółto-czerwoni byli bliżej szczęścia. Okazji stuprocentowych nie wykorzystali jednak Fedor Cernych, a później Rafał Grzyb.

W drugiej połowie o dobre sytuacje było trudniej, bo graczom obu ekip utrudniał poczynania rzęsisty deszcz. Ale w końcówce to białostoczanie zadali decydujący cios. Po dośrodkowaniu Konstantina Vassiljeva z rzutu rożnego, piłkę do bramki skierował głową Chorwat Ivan Runje, pozyskany latem z cypryjskiej Omonii Nikozja.

W środę wieczorem jagiellończycy wyruszyli w podróż powrotną do Białegostoku. W sobotę w Sokółce rozegrają ostatni sparing przed ligą, z białoruskim Dinamem Brześć (godz. 16).