Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:1. Jaga nabiera rozpędu [ZDJĘCIA]

Konrad Karkowski
W gorące niedzielne popołudnie piłkarze Jagiellonii zaprezentowali się świetnie. Kibice z dobrymi humorami opuszczali stadion. Tomasz Sawczuk
Jagiellonia Białystok odniosła trzecie zwycięstwo w lidze. Tym razem na Stadionie Miejskim w Białymstoku pokonany został Ruch Chorzów.

Niedzielne spotkanie było bardzo udane dla białostockiej drużyny. Jagiellonia rozegrała naprawdę dobry mecz, nie zostawiając Ruchowi złudzeń, kto w tym spotkaniu jest lepszy.

Piłkarze w żółto-czerwonych strojach, mieli tego dnia mnóstwo sytuacji do zdobycia bramki. Zdołali wykorzystać tylko dwie z nich. W 38. minucie Sebastian Madera zdobył bramkę po świetnym rozegraniu rzutu wolnego przez Konstantina Vassiljewa. Estończyk już sam podwyższył prowadzenie na 2:0 w 54. minucie.

Wynik na 2:1 ustalił Mariusz Stępiński w 82. minucie. To trzecie zwycięstwo Jagiellonii Białystok w Ekstraklasie w tym sezonie.

Mecz na Stadionie Miejskim w Białymstoku obejrzało 12 758 widzów.