Jaga zatrzymana

kw
Jagiellonia słabo spisywała się w pierwszej połowie, kiedy zajmująca ostatnią lokatę Miedź stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. Po przerwie białostoczanie przejęli inicjatywę, ale bramkę zdobyli ...

Jagiellonia słabo spisywała się w pierwszej połowie, kiedy zajmująca ostatnią lokatę Miedź stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. Po przerwie białostoczanie przejęli inicjatywę, ale bramkę zdobyli rywale. W 61 minucie błąd popełnił Chańko, podając piłkę rywalowi. Z prezentu skorzystał PIotr Halkowicz. Lewy obrońca żółto-czerwonych zrehabilitował się, doprowadzając do wyrównania uderzeniem z rzutu wolnego.
Miedź przerwała serię czterech wygranych Jagi. Na czoło tabeli awansował Zawisza Bydgoszcz, który wygrał 3:1 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Wynik

Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0).
Bramki: 1:0 - Halkowicz (61), 1:1 - Chańko (73). Żółte kartki: Krzyżanowski - Zalewski, Markiewicz, Wincel. Sędziował: Robert Setla (Zabrze). Widzów: 2,5 tys.
Miedź: Stodoła - Mójta, Kotlarski, Imianowski, Guła, Wodniok, Zieliński (71. Majka), Krzyżanowski, Kret (63. Kłak), Halkowicz (79. Misan), Ziajka.
Jagiellonia: Olszewski – Napierała (19. Wincel), Markiewicz, Kośmicki, Chańko, Dzienis (72. Speichler), Zalewski (66. Cieluch), Wolański, Sobolewski, Łatka, Konon.

Minuta po minucie

MINUTA PO MINUCIE
4 – Groźnie pod bramką Jagiellonii. Po dośrodkowaniu Adama Mójty strzela Piotr Halkowicz. Na szczęście piłka trafia w słupek.
29 – Jagiellonia powinna objąć prowadzenie. Janusz Wolański fatalnie kiksuje, mając przed sobą tylko bramkarza Miedzi.
34 – Po rzucie wolnym niepewnie interweniuje Andrzej Olszewski. Sytuację wyjaśnia Marcin Wincel, wybijając futbolówkę poza boisko.
43 – Bramkarz Jagi rehabilituje się za kilka wpadek, znakomicie broniąc nogami w sytuacji sam na sam z Sebastianem Ziajką
59 – Zbyt lekki strzał z rzutu wolnego Jacka Markiewicza. Krzysztof Stodoła pewnie łapie piłkę.
61 – 1:0. Pod własnym polem karnym fatalny błąd popełnia Jacek Chańko. Jego podanie przecina Tomasz Zieliński i zagrywa do Halkowicza. Napastnik Miedzi strzela obok Olszewskiego i gospodarze obejmują prowadzenie.

64 – Bardzo niecelnie z kilkunastu metrów uderza Dariusz Łatka.
73 – 1:1. Jaga wykonuje rzut wolny z około 30 metrów. Do futbolówki podbiega Chańko i mocnym, płaskim strzałem zaskakuje Stodołę.
76 – Bramkarz Miedzi spisuje się bez zarzutu, przy strzale z dystansu Roberta Speichlera.
83 – Po raz kolejny szczęścia próbuje Speichler. Białostocki pomocnik uderza z rzutu wolnego. Stodoła odbija piłkę, która trafia w poprzeczkę i wychodzi poza boisko.
84 – Po rzucie rożnym niecelnie głową strzela Wolański.
86 – Przed szansą Mateusz Cieluch. Po jego „główce" futbolówka trafia w plecy obrońcy Miedzi.
90 + 2 – Gospodarze wyprowadzają groźny kontratak, po którym minimalnie pudłuje Damian Misan.**