II Puchar Podlasia Karate WKF

redakcja
redakcja
21 listopada w Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się zawody w karate

W II Pucharze Podlasia Karate WKF Shogun Białystok reprezentowało pięciu zawodników. Najlepiej spisała się Małgorzata Szypcio, która zdobyła złoty medal w kumite dziewcząt 12-13 lat i brązowy w kata dziewcząt tej samej kategorii wiekowej.

Równie dobrze spisał się Paweł Puczyłowski, który zajął 2 miejsce w kumite chłopców 12-13 lat. Gdyby nie błąd sędziów, którzy nie zaliczyli techniki za 3 punkty wygrałby tę konkurencję. Niestety poziom polskiego sędziowania pozostawia wiele do życzenia, a co gorsze traci na tym nie tylko widowisko, ale przede wszystkim sami zawodnicy.

Trochę słabiej wypadli starsi zawodnicy, po ostatnich sukcesach oczekiwaliśmy  lepszej postawy. Maciej Januszewski uplasował się na drugiej pozycji w konkurencji kumite juniorów, a trzecie miejsca zajęli: Przemysław Prokopiuk w kumite kadetów oraz Przemysław Adamowicz w kumite juniorów.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie