Polecamy

Jeśli kaszlesz lub kichasz – zakrywaj usta!Jeżeli zdarza ci się kaszleć lub kichać, pamiętaj o zakryciu ust! Możesz to zrobić za pomocą łokcia © Public Domain Pictures
[3/11]

GIS wydaje zalecenia w związku z koronawirusem SARS-Cov-2

Jeśli kaszlesz lub kichasz – zakrywaj usta!

Jeżeli zdarza ci się kaszleć lub kichać, pamiętaj o zakryciu ust! Możesz to zrobić za pomocą łokcia. Pożądanym sposobem jest także użycie chusteczki. Jeśli użyjesz jej do zakrycia ust, pamiętaj, żeby ją jak najszybciej wyrzucić, a ręce dokładnie umyć (ewentualnie zdezynfekować środkami na bazie alkoholu min. 60%).

Zwracaj innym uwagę, jeśli podczas kasłania lub kichania nie zasłaniają ust. To ważne, ponieważ w przeciwnym wypadku dochodzi do szybszego rozprzestrzeniania się zarazków, w tym wirusów. Kaszel i kichanie zanieczyszcza nie tylko ludzi, ale też przedmioty, które – jeśli zostaną przez kogoś dotknięte – mogą stać się źródłem zakażenia.

GIS wydał szereg specjalnych zaleceń, które mają zmniejszyć ryzyko zakażeń koronawirusem. Do Polski dotarł SARS-Cov-2. Władze i służby robią wszystko, żeby uniemożliwić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zebraliśmy dla Was wszystkie zalecenia GIS-u w jednym miejscu. Pamiętaj o nich i dziel się wiedzą. Epidemia koronawirusa z dnia na dzień jest coraz bardziej poważna. Choruje coraz więcej osób.

Najnowsze wiadomości

reklama