Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filmy online za darmo! Do tego muzyka, książki i spektakle. Wszystko w ramach Kultury Na Widoku

mc
Legalna Kultura
Filmy, muzyka, książki i spektakle teatralne. Wszystko za darmo lub w promocyjnych cenach, w ramach projektu "Kultura Na Widoku".

Rusza kolejna edycja Kultury Na Widoku. Jest to multimedialny projekt tworzony w ramach kampanii społecznej Legalna Kultura. Daje dostęp do ponad 800 utworów. Jego celem jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze, promowanie wartościowej sztuki i pokazanie bogactwa legalnych źródeł. Projekt jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku, gustów czy miejsca zamieszkania. Zdaniem pomysłodawców każdy znajdzie coś dla siebie.

Można wybierać spośród filmów, muzyki, ebooków, audiobooków i spektakli teatralnych. Chętni mogą też skorzystać z wirtualnych spacerów po najciekawszych muzeach Polski i świata.

Twórcom projektu zależy na wyrównaniu szans w dostępie do kultury. Prezentują utwory i dają do nich dostęp (bezpłatny lub w promocyjnych cenach) na instalacjach multimedialnych, citylightach i tysiącach plakatów rozsyłanych do szkół, bibliotek i urzędów gmin w całej Polsce. Wszystkie utwory można znaleźć na stronie internetowej www.kulturanawidoku.pl

Z okazji Stulecia Niepodległości przygotowano również rekomendacje wybitnych i kluczowych utworów polskiej kultury z lat 1918-2018.

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Jakie utwory oferuje Kultura Na Widoku?

Filmy
Dostępnych jest 170 zarówno polskich jak i zagranicznych produkcji, m.in. „Twój Vincent” (animacja Doroty Kobieli), „Powidoki” Andrzeja Wajdy, „Ptaki śpiewają w Kigali” Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze, „Pianista” Romana Polańskiego czy „The Square”, „Toni Erdmann” i „Pokój”. Można też znaleźć dokumenty, animacje i etiudy ze szkół filmowych w Łodzi, Katowicach i Warszawie.

Muzyka
Sting w duecie z Shaggym, Björk, Marilyn Manson i Charlotte Gainsbourg – to niektóre z zagranicznych propozycji. Wśród polskich wykonawców znalazł się między innymi zespół Tulia, Tęgie Chłopy czy Natalia Nykiel. Coś dla siebie znajdą fani jazzu i hip-hopu. Do tego płyty nominowane do Fryderyków 2018, najnowsze soundtracki do filmów i seriali, a także płyty z muzyką poważną.

Książki
Biografie Stanisława Lema i Witolda Gombrowicza, opowiadania Olgi Tokarczuk i debiut literacki Katarzyny Nosowskiej. Ponadto poezja, klasyki literatury światowej, przedwojenne poradniki i książki edukacyjne dla dzieci. Łącznie ponad 130 tytułów.

Teatr
W ramach projektu udostępnione zostały premiery Teatru Telewizji z ostatnich dwóch lat, w tym spektakle według Gombrowicza, Conrada czy Fredry, kryminały (np. „Mock” Marka Krajewskiego a także rejestracje spektakli z polskich teatrów. Wśród aktorów m.in.: Danuta Stenka, Anna Dymna, Jan Frycz, Piotr Adamczyk, a wśród reżyserów – Robert Gliński, Jan Englert, Agnieszka Glińska czy Wawrzyniec Kostrzewski.W projekcie znajdują się również spektakle Teatroteki oparte na tekstach współczesnych dramatopisarzy i przedstawienia Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Zobacz też: Podlaskie. Gminy otrzymały granty na szkolenia internetowe

Zobacz koniecznie: Oddając krew ratujesz życie - dlaczego warto oddawać krew?[/i]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto