Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzieci już zapisane

Marta GAWINA
Do przedszkola nr 58 przy ul. Palmowej nie dostało się aż 33 chętnych. Podobnie wygląda sytuacja w placówce przy ul. Berlinga. – Wpłynęło do nas 132 podania, z czego aż 17 musieliśmy odrzucić – mówi ...

Do przedszkola nr 58 przy ul. Palmowej nie dostało się aż 33 chętnych. Podobnie wygląda sytuacja w placówce przy ul. Berlinga.
– Wpłynęło do nas 132 podania, z czego aż 17 musieliśmy odrzucić – mówi Barbara Pasiuk, z przedszkola nr 56. – Część z tych dzieci jest u nas na liście rezerwowej i całkiem możliwe, że we wrześniu zostaną przyjęte – dodaje Pasiuk.
Są też placówki, w których na jedno wolne miejsce przypadło aż troje dzieci. Tak jest m.in. w przedszkolu nr 12 przy ul. Podleśnej.
– W sumie mieliśmy dwa razy więcej chętnych niż mogliśmy przyjąć. Ale od rodziców trzylatków dostaliśmy aż 74 karty zgłoszeń. A przyjąć mogliśmy zaledwie 25 maluchów – mówi Wioletta Wieruńczuk, dyrektorka przedszkola. – Prawdopodobnie od września będziemy mieli jeszcze jeden oddział, do którego przyjmiemy kolejną grupę dzieci – dodaje.

Tu są wolne miejsca

Rodzice, których dzieci nie dostały się do żadnego z trzech wybranych przedszkoli, mogą przepisać pociechy, do placówek, w których są wolne miejsca. Takie wkrótce znajdziemy w przedszkolu nr 71 przy ul. Dziesięciny, gdzie stworzony zostanie dodatkowy oddział.
– Mamy wolną salę, którą przeznaczymy dla nowej grupy. Nowy oddział będzie się składał głównie z dzieci, które nie dostały się do sąsiednich, przepełnionych przedszkoli – mówi Elżbieta Rabczyńska, dyrektorka.
Aż 40 wolnych miejsc jest w Przedszkolu Samorządowym nr 8 przy ul. Nowogródzkiej.
– Mamy teraz 50 dzieci, a przyjąć możemy nawet setkę. Jeżeli będą chętni, stworzymy kolejne oddziały – zapewnia Mariola Gęgotek, dyrektorka placówki.
Warunki na dodatkową grupę są także w przedszkolu nr 7 przy ul. Bydgoskiej i w przedszkolu nr 10 przy al. Piłsudskiego.
Pojedyncze wolne miejsca są także w Przedszkolu Samorządowym nr 27, przy al. Piłsudskiego, numer 29 przy ul. Broniewskiego i numer 81 przy ul. Krzywej.
Największy wybór mają rodzice sześciolatków. Tu wolne miejsca czekają w przedszkolu nr 23 i w ponad 20 szkołach podstawowych. Ich adresy znajdziemy na stronach internetowych urzędu miejskiego.
– W sumie przygotowaliśmy 7603 miejsca. Wystarczy dla wszystkich przedszkolaków – przekonuje Jan Szczęsny, naczelnik wydziału edukacji.

Pomogły zapisy komputerowe

Tegoroczną nowością była rekrutacja elektroniczna, która zdaniem dyrektorów i rodziców zdała egzamin. – Od razu było wiadomo, w których już nie ma miejsca, a gdzie można jeszcze złożyć podanie – podkreśla Małgorzata Muszyńska, dyrektorka przedszkola nr 31 przy ul. Świętokrzyskiej.
Taki sposób zapisów podobał się także rodzicom.
– Wniosek zaniosłam tylko do jednego przedszkola, choć mogłam wybrać aż trzy placówki. Wprawdzie moje dziecko nie dostało się do tego z pierwszej preferencji, ale podpisałam umowę z drugim, równie dobrym – cieszy się Alina Myszkowska z osiedla Piasta.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto