Dworzec PKP w Białymstoku w remoncie. Ulice Łomżyńska i Bohaterów Monte Cassino zamknięte. Trwa budowa intermodalnego węzła komunikacyjnego!

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Dworzec PKP w Białymstoku w remoncie. Ulice Łomżyńska i Bohaterów Monte Cassino zamknięte. Trwa budowa intermodalnego węzła komunikacyjnego!
Dworzec PKP w Białymstoku w remoncie. Ulice Łomżyńska i Bohaterów Monte Cassino zamknięte. Trwa budowa intermodalnego węzła komunikacyjnego! Adrian Kuźmiuk
Udostępnij:
Rozpoczęły się prace na ulicach Bohaterów Monte Cassino i Łomżyńskiej w Białymstoku. Trwa remont torowiska przy dworcu PKP i budowa przejścia podziemnego od ulicy św. Rocha. Zobacz jak przebiegają prace.

Projekt modernizacji stacji kolejowej w Białymstoku w ramach Rail Baltiki zakłada budowę tunelu od budynku dworca na perony i drugą stronę torów. Powstaną tu windy i schody ruchome. W tunelu nie zabraknie też oznakowania dla osób niewidomych i niedowidzących. Inwestycja jednak jest uciążliwa dla mieszkańców, którzy zostali pozbawieni jednego z przejść.

Kładka nad torami między budynkami dworców PKP i PKS miała zniknąć w marcu. Stoi do tej pory, jednak nie można z niej korzystać. Firma prowadząca pracę na dworcu zdemontowała jedynie część jej elementów. Rozbiórka konstrukcji miała pozwolić na kolejny etap prac na stacji oraz planowane roboty torowe. W tej chwili na czynne perony można dostać się od strony budynku dworca PKP w poziomie szyn, a także z obu stron przez drugą kładkę w pobliżu ul. św. Rocha.

- W lutym przyszłego roku, w tym miejscu, zamiast niej pojawi się przejście podziemne dla pieszych i rowerzystów, skomunikowane z dworcem kolejowym. Wszystko w ramach budowy intermodalnego węzła komunikacyjnego. Jak widać - prace trwają, a nadzoruje je Przemysław Tuchliński - informuje Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku.

Kładka od ul. św. Rocha będzie otwarta dla pieszych aż do czasu wybudowania w tym miejscu przez firmę Strabag tunelu pieszo-rowerowego. W ramach węzła powstanie także centrum przesiadkowe. Modernizacja układu drogowego w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino i Łomżyńskiej rozpoczęła się w sobotę (7.05.2022) i ma potrwać około roku. Te dwa zadania realizują inni wykonawcy.

Na czas prowadzonych robót drogowych zalecany jest objazd ulicami:

  • mieszkańcy bloków w obwodzie ulic: Łomżyńska, Młynowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego – wjazd od strony ulicy Młynowej, wyjazd drogami wewnętrznymi w kierunku ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
  • dojazd do dworca PKS i obiektów handlowych – ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego lub ulicami Poleską / Bohaterów Monte Cassino;
  • od strony ulic: Mikołaja Kopernika, Wiejskiej lub Zwierzynieckiej w kierunku ulicy Poleskiej – ulicami: Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
  • od strony ulicy Poleskiej w kierunku ulicy Mikołaja Kopernika – ulicami: Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie