Demolka na stadionie. Kibice Legii spalili flagi i zdemolowali łazienki na stadionie w Białymstoku [ZDJĘCIA]

(mck)
Mecz Jagiellonia - Legia 1:1. Kibice gości z Warszawy najpierw spalili flagi Jagiellonii, a następnie zdemolowali łazienki na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Piątkowe spotkanie 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Jagiellonia - Legia. Podczas zremisowanego 1:1 meczu kibice Legii m.in. spalili flagi Jagiellonii. Pomimo surowych kontroli przed wejście, udało się im wnieść je na sektor.

Wandalizm miał też miejsce w łazienkach:

- Policjanci w czasie meczu na wniosek organizatora interweniowali na stadionie zatrzymaliśmy 1 osobę - poinformował nas nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy białostockiej policji. Zatrzymany to jednak nie mieszkaniec Warszawy, a województwa podlaskiego.

Mecze pomiędzy Jagiellonią i Legią zawsze wzbudzają emocje. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w stolicy województwa podlaskiego.
Nie inaczej było 26 października. Autokar z kibicami Legii jechał do Białegostoku w asyście policji. Przed wejściem na stadion przyjezdni byli surowo sprawdzani przez ochronę. Któryś z nich przemycił jednak starą flagę Jagi na sektor gości. Tam udało się przez podpalenie zhańbić barwy białostockiego klubu.

Mecz Jagiellonia - Legia zakończył się remisem 1:1. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w niespełna minutę po rozpoczęci spotkania, po rzucie rożnym i strzale Ivana Runje. Pod koniec drugiej połowy Legioniści odpowiedzieli, wychodząc na 1:1.