Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chwalibóg dostał upomnienie

(kł)
Wczoraj prezydent przyznał nam, że otrzymał już wyjaśnienia naczelnika Chwaliboga i jego pracownika, Andrzeja Nowakowskiego, którzy zamiast kart postojowych wykładali w strefie płatnego parkowania za szybę aut kartki ...

Wczoraj prezydent przyznał nam, że otrzymał już wyjaśnienia naczelnika Chwaliboga i jego pracownika, Andrzeja Nowakowskiego, którzy zamiast kart postojowych wykładali w strefie płatnego parkowania za szybę aut kartki z nazwiskiem i stanowiskiem zajmowanym w urzędzie miejskim. Takie samochody pracownicy strefy płatnego parkowania z reguły omijali.

Pan na zagrodzie
Planiści dostaną upomnienia. Prezydenta szczególnie oburzyły ich komentarze, które publikowaliśmy na łamach „Porannego". Chwalibóg w jednym z nich podkreślał, że sąsiedzi wydziału muszą się przyzwyczaić, że „nie są panami swojego otoczenia i muszą się uspołecznić, bo centrum miasta to nie zagroda, w ogrodzić się płotem." Sugerował też, że nie powinni się oburzać widząc samochody planistów parkujące w wąskich uliczkach pomiędzy blokami.
– W tej sprawie potrzebna jest rzeczowa dyskusja, bez niepotrzebnej arogancji. I wierzę, że jest ona możliwa – wyjaśnia prezydent.

Dogadają się?
Do wyjaśnienia pozostaje też kwestia parkingu. – Nie mam obowiązku zapewniania miejsc parkingowych swoim podwładnym. Ale uważam, że w miarę swoich możliwości powinienem zagwarantować swoim jak największy komfort pracy – deklaruje Tur.
Jednocześnie zaznacza, że budowa nowego parkingu przed wydziałem rzeczywiście jest planowana. Nie chce jednak, by sprawa ta wywoływała niepotrzebne – jego zdaniem – antagonizmy pomiędzy urzędem i wspólnotą mieszkaniową z bloków przy Nowym Świecie i Lipowej.

Będą płacić
Karteczki umieszczone za szybą nie zawsze działały, Chwalibóg i Nowakowski znaleźli kilka mandatów za wycieraczkami swoich samochodów. Ale zaznaczali, że poproszą o ich anulowanie.
– Mandaty powinny być zapłacone – mówi jednak Tur. – Nie zamierzam w żaden w sposób wpływać na ich anulowanie.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto