Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu gimnazjalnego

Marcin Banasik
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Małopolsce gimnazjaliści najlepiej poradzili sobie z egzaminem z języka polskiego (średnia zdawalność na poziomie 71 proc.). Nieco gorzej poszło im z matematyką (55 proc.) Z języków obcych gimnazjaliści najlepiej poradzili sobie z j. francuskim (75 proc.). Do egzaminu przystąpiło ponad 32 tysiące uczniów w regionie. Test miał wyłącznie sprawdzić poziom wiedzy, nie można było go oblać.

Egzamin gimnazjalny został przeprowadzony od 18 do 20 kwietnia 2018 r.

Wstępne informacje o wynikach egzaminu gimnazjalnego w 2018 r. Zestawienie ogólnopolskie Egzamin gimnazjalny został przeprowadzony od 18 do 20 kwietnia 2018 r. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w powyższym terminie, napisali egzamin 4, 5 i 6 czerwca 2018 r. 1 Egzamin gimnazjalny składał się z trzech części.

W części pierwszej – humanistycznej – gimnazjaliści rozwiązywali zadania z histo rii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego (w dwóch odrębnych arkuszach), a w części drugiej – matematyczno - przyrodniczej – zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki (również w dwóch odrębnych a rkuszach). W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym albo na poziom ie podstawowym i rozszerzonym.

Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z z adaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury i wykorzystani a zawartych w nim informacji. Większości gimnazjalistów nie przysporzy ło również problemów zadanie z historii sprawd zające umiejętność analizy i interpretacji źródła kartograficznego. Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością odczytywania i interpretowania informacji przedstawionych za pomocą wykresów funkcji, a z biologii − umiejętnością posługiwania się podstawowymi pojęciami z zakresu genetyki.

Gimnazjaliści przystępujący do egzaminu z języka angielskiego, rosyjskiego, francus kiego oraz hiszpańskiego na poziomie podstawowym najlepiej poradzili sobie z rozwiązaniem zadań z zakresu rozumienia ze słuchu. Dla zdających język włoski najłatwiejsze okazały się zadania sprawdzające znaj omość funkcji językowych, a dla uczniów przystępujących do egzaminu z języka niemieckiego – zadania sprawdzające znajomość środków językowych.

Na poziomie rozszerzonym uczniowie przystępujący do egzaminu z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego ora z hiszpańskiego najlepiej poradzili sobie z zadaniami sprawdzającymi rozumienie ze słuchu. W przypadku języka francuskiego zdający uzyskali najwyższe wyniki za zadania sprawdzające rozumienie tekstów p isanych oraz tworzenie wypowiedzi pisemnej.

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Dlaczego warto dbać o środowisko?

Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto