Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Buldog, Bokser i Golden. Takie piwo zamówisz w pubie Złoty Pies na wrocławskim Rynku

red
Poproszę Buldoga i dwa Boksery - tak będziemy zamawiać piwo w kamienicy Pod Złotym Psem w Rynku, gdzie powstaje browar restauracyjny. Nazwy piwnych styli będą nawiązywać do ras psów.

W browarze restauracyjnym Złoty Pies, powstającym we wrocławskim Rynku, każdy styl piwny będzie miał swój wizerunek nawiązujący do charakterystycznej psiej rasy. Na początek będą cztery style – Lager, IPA, piwo marcowe i pszeniczne.

Nowy browar na wrocławskim Rynku. Powstaje Złoty Pies [zdjęcia]

– Na przykład symbolem piwa typu IPA będzie silny Pit Bull, ponieważ to piwo uderza goryczką. To nasz autorski wkład w kynologię i hołd dla godła kamienicy, w której powstaje nasz browar – mówi Michał Bukowski, menadżer browaru Złoty Pies.

Lagery będą miały w nazwie Boksera, piwo marcowe będzie się nazywało Buldog Amber, a pszeniczne Golden Weizen – na kranie będzie wizerunek golden retrievera w przebraniu farmera. Tego rodzaju nazwy i oryginalne wizerunki na kranach będą w Złotym Psie na stałe, będą ich używali barmani i kelnerki.

– Planujemy 10-12 piwnych premier w roku, w tym style bardzo rzadkie w browarach restauracyjnych, jak na przykład Saison, jasne piwo o owocowych posmakach, Altbier, intensywnie słodowe z wyczuwalną złożoną goryczką chmielową, Barley Wine, zwane „jęczmiennym winem”, czy piwo półciemne – dopowiada Łukasz Szwed, główny piwowar Złotego Psa.

Każdy z nowych stylów otrzyma własną nazwę nawiązująca do ras psów. Na przykład Labrador American Pale Ale, czyli jasne piwo mocno chmielone, skojarzymy z wizerunkiem psa-baseballisty. Browar będzie się wyróżniał także tym, że proces warzenia piwa nie będzie miał przed gośćmi żadnych tajemnic. Będą oni mogli zobaczyć każdy etap, a w niektórych wziąć nawet udział, zgodnie z ideą live brewing. Otwarcie browaru Złoty Pies planowane jest na wrzesień.

Prezentujemy style piwne na start browaru


BOKSER Lager
– jasne piwo w klasycznym wariancie niemieckim, umiarkowanie chmielone, warzone na niemieckim chmielu Perle i polskim Lubelskim.

BULDOG Amber
– piwo jasne o bursztynowej barwie i słodowym smaku, nieco bardziej treściwe niż zwykły Lager, z podobną goryczką (styl określany jako piwo marcowe). Piwo warzone z użyciem polskiego chmielu Iunga i niemieckiego Hallertau.

PIT BULL IPA (Indian Pale Ale) – piwo jasne górnej fermentacji, chmielone mocno lub bardzo mocno. Goryczka w tego rodzaju piwach jest bardzo intensywna. Pit Bull będzie warzony na chmielach nowozelandzkich.

GOLDEN Weizen – klasyczne piwo pszeniczne w niemieckim stylu (słód pszeniczny stanowi ponad 50 proc. zasypu). Orzeźwiające, słodowe, o smaku chlebowym. Warzone przy użyciu polskiego chmielu Lubelski.

Zobacz materiał o ważeniu piwa z oczyszczonych ścieków w stanie Oregon

CNN Newsource/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto