Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

BPNT. Białostockie Talenty XXI wieku. 385 uczniów dostało pamiątkowe medale (zdjęcia)

(dj) na podst. bialystok.pl
BPNT. Białostockie Talenty XXI wieku 2018
BPNT. Białostockie Talenty XXI wieku 2018 Dawid Gromadzki/UM Białystok
385 uczniów z prawie 30 szkół uczestniczyło w piątej edycji projektu „Białostockie Talenty XXI wieku”. Przedsięwzięcie polega na wspieraniu utalentowanych, młodych białostoczan i poszerzaniu ich wiedzy z zakresu różnych dziedzin nauki.

W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym podsumowano 25 października działania podjęte w ramach piątej edycji „Talentów XXI wieku”. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku już po raz kolejny realizuje taki projekt z miejskim wsparciem. Seminarium było okazją do porozmawiania o idei tego przedsięwzięcia, skierowanego do młodych i zdolnych białostoczan oraz o rozwoju białostockich szkół.

TU ZOBACZ TEŻ: Zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Jak to wygląda w podlaskich szkołach
W trakcie spotkania uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 70% frekwencji na zajęciach, otrzymali certyfikaty i pamiątkowe medale. Podziękowania dostali dyrektorzy szkół, szkolni koordynatorzy, a także uczelnie i instytucje wspierające realizację tego projektu. Wśród nich można wymienić m.in. Uniwersytet w Białymstoku, Politechnikę Białostocką i Uniwersytet Medyczny.

Projekt „Talenty XXI wieku”

wspiera utalentowanych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, medycyny, informatyki, ekonomii, prawa, przedsiębiorczości i treningu kreatywności. Po raz pierwszy uczniowie mogli także uczestniczyć w warsztatach z dziennikarstwa i architektury.

– Dzięki temu projektowi możemy identyfikować talenty na każdym szczeblu edukacji i tworzyć indywidualne ścieżki rozwoju – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. – Młodzi, zdolni białostoczanie są przyszłością naszego miasta. Dlatego też wspieramy ich i pomagamy w rozwijaniu swoich uzdolnień.

W piątej edycji wzięło udział 385 zdolnych uczniów z 29 białostockich szkół. Łącznie zrealizowano 688 godzin dydaktycznych. Uczestniczyli w nich uczniowie z ostatnich klas szkół podstawowych, z oddziałów gimnazjalnych i liceów.

Zajęcia odbywały się w specjalistycznych laboratoriach oraz pracowniach. Prowadzili je wykładowcy Wydziału Architektury i Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, Wydziału Biologiczno-Chemicznego, Wydziału Filologicznego, Wydziału Fizyki, Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku, Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a także pracownicy Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Dzięki udziałowi w projekcie młodzi ludzie zyskali m.in. nowe umiejętności, kompetencje oraz lepsze przygotowanie do pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach.

TU OGLĄDASZ: Agresja w polskich szkołach. Jak temu zaradzić?

x-news/TVN

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto