MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

BIKER-y przez kolejne 3 sezony (zdjęcia)

(jch)
Miasto Białystok podpisało umowę z firmą, która wygrała przetarg na zorganizowanie i zarządzanie systemem roweru miejskiego BiKeR. Umowa będzie obowiązywała przez kolejne trzy sezony.

Za zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację Białostockiej Komunikacji Rowerowej odpowiedzialna będzie firma Nextbike. We wtorek (3 stycznia) trzyletnią umowę z wykonawcą podpisał zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak.

Zadaniem operatora będzie kompleksowa obsługa Białostockiej Komunikacji Rowerowej. Podobnie, jak w poprzednich sezonach, użytkownicy będą mogli wypożyczać i zwracać rowery w dowolnej stacji. Nie zmieni się także dotychczas obowiązujący cennik. Stacje będą czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w okresach sezonu rowerowego, czyli od 1 kwietnia do 30 listopada 2017 r., 2018 r. i 2019 roku. Firma zajmie się również utrzymaniem i obsługą wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem systemu BiKeR oraz serwisowaniem sprzętu i jego konserwacją.

– BiKeR to sukces białostoczan. Rowery miejskie tchnęły w nasze miasto nowego, świeżego ducha. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą korzystali z nich równie chętnie, jak dotychczas – powiedział Robert Jóźwiak, zastępca prezydenta miasta.

W ostatnim sezonie w Białymstoku działało 46 stacji, nowa umowa została zawarta na 50.

Nowości:

- pojawią 4 nowe stacje w następujących miejscach: Popiełuszki/Słonecznikowa, Słonimska/Urząd Miejski, Jana Pawła II/Sikorskiego, Tysiąclecia Państwa Polskiego (te lokalizacje wybrali mieszkańcy w głosowaniu),
- przybędzie 60 stojaków, 40 rowerów standardowych, 20 tandemów, 20 bikerków (rowerów dla dzieci) na czterech stacjach (Rynek Kościuszki, Podleśna/Filharmonia, Piłsudskiego/Sienkiewicza i Mickiewicza/Podleśna).

W kolejnych sezonach w Białymstoku będzie więc: 500 rowerów standardowych na 50 stacjach, 20 tandemów, 20 bikerków dla dzieci i 750 stojaków rowerowych (średnio 15 stojaków na każdej stacji).

Jeśli w trakcie umowy okaże się, że istnieje zapotrzebowanie na dodatkowe stacje wypożyczeń oraz rowery, Miasto będzie mogło zamówić dodatkowy sprzęt.

Białostocka Komunikacja Rowerowa (BiKeR) funkcjonuje w naszym mieście od 2013 roku. W trakcie trzech sezonów 47 090 zarejestrowanych białostoczan skorzystało z systemu 1 269 363 razy. Warto pamiętać, że to jedyny w Polsce rowerowy system aglomeracyjny, który poza stacjami w Białymstoku ma także jedną stację w gminie Choroszcz i dwie w gminie Juchnowiec Kościelny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto