Białostoczanin przebiegł 240 kilometrów! Krzysztof Horaczy zajął III miejsce w biegu Ultra-Trail Małopolska 2019

Gabriela Turko
Pasja, determinacja i wytrzymałość fizyczna - dzięki nim Krzysztof Horaczy z powodzeniem ukończył bieg Ultra Trail Małopolska. Białostoczanin w ponad dwie doby pokonał dystans 240 km, zajmując na podium III miejsce. Jak wyglądały przygotowania mężczyzny do biegu? Czemu zawdzięcza swój sukces? Kliknij w galerię zdjęć, by zobaczyć zdjęcia z biegu Ulta Trail Małopolska. Krzysztof Horaczy archiwum prywatne

Czym jest Ultra-Trail Małopolska?
Jest to jeden z biegów organizowanych w ramach Festiwalu Biegów Górskich w Gorcach i Beskidach. Bieg, w którym uczestniczył Krzysztof Horaczy miał dystans 240 km! Uczestnicy na pokonanie tej trasy mieli 58 godzin. Co sami organizatorzy mówią o tym dystansie? Jest to bieg dla najmocniejszych, nieznających lęku uczestników!

Krzysztof Horaczy zdecydowanie posiada te cechy. Mężczyzna ukończył ten morderczy bieg w 53 godz. dzięki czemu zajął na podium III miejsce. Wraz z nim startowało 37 uczestników, lecz do mety dotarło jedynie 6 osób.

Jak wyglądają treningi przed biegiem o tak długim dystansie?
- Przygotowania do każdego biegu są bardzo podobne - mówi Krzysztof Horaczy. - Im dłuższy dystans, tym więcej czasu należy poświęcić na trening, podczas którego pracuje się m.in. nad siłą biegową. Ważna jest tu determinacja, ale także zdrowy rozsądek, robienie sobie przerw, a nawet chwilowe leniuchowanie jest jak najbardziej wskazane!

Krzysztof pasję do sportu odkrył w sobie już w dzieciństwie. Do dziś wysiłek fizyczny jest obecny w jego życiu, jednak jak sam przyznaje, Ultra bieg był dla niego prawdziwym wyzwaniem. Trasa była trudna do pokonania ze względu na liczne pochylenia i nierówności, z których upadek groził poważną kontuzją.

- To był zdecydowanie najtrudniejszy bieg, mimo że pokonywałem już dłuższe dystansy- opowiada biegacz. - Pomogła mi nie tylko wiara w siebie i silna psychika, ale także moi koledzy: Jarek Janiuk i Kamil Dunaj, którzy wspierali mnie i motywowali do dalszej walki. Bez nich nie ukończyłbym tego biegu.