Białostoccy karatecy ponownie na podium

redakcja
redakcja
Sportowe sukcesy zawodników Politechniki Białostockiej w Akademickich Mistrzostwach Polski Karate WKF

W dniu 13 czerwca 2009 we Wrocławiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski AZS Karate. W zawodach startowało ponad dziewięćdziesięciu zawodników z dwudziestu pięciu uczelnianych klubów. Białystok był reprezentowany przez czterech zawodników - studentów Politechniki Białostockiej. Dwóch z nich na co dzień trenuje w Klubie Shogun.

Przemysław Romańczuk po rocznej przerwie w startach, powrócił na matę i od razu wywalczył tytuł Akademickiego Mistrza Polski w kumite ind. - 67kg. W pierwszej walce pokonał zawodnika z Warszawy 1:0. W drugiej walce spotkał się z zawodnikiem z Poznania i zaczął fatalnie od straty kilku punktów. Mozolnie zaczął odrabiać straty. Na 10 sekund przed końcem walki przegrywał 4:3, lecz na 5 sekund przed końcem zdecydował się na brawurowy atak i po serii kombinacji wykonał atak za 2 punkty. Ostatecznie wygrał walkę 5:4. W finale po ciężkiej walce pokonał zawodnika gospodarzy 7:1.

Bardzo dobrze spisał się Adam Kelus w kumite ind. - 76kg. Po pierwszej wygranej walce, drugą przegrał w barażu. Spotkał się z utytułowanym zawodnikiem z Wrocławia - kadrowiczem. Również w pierwszej minucie przegrywał 3:0, lecz w 3 następnych minutach zdołał odrobić stracone punkty. Przeciwnik dostawał ostrzeżenia, tracił punkty za kontakt. W rezultacie Kelus wygrywa walkę 7:5 i zdobywa brązowy medal.

Równie dobrze wypadła Barbara Kiszło, która startowała w kumite kobiet - 68kg. Po pierwszej wygranej walce, w drugiej o wejście do finału przy wyraźnej pomocy sędziów przegrała z zawodniczką gospodarzy. W walce o brązowy medal bez problemów pokonała zawodniczkę z Poznania.

Nasi zawodnicy wystartowali również w kumite drużynowym mężczyzn. Przemysław Romańczuk, Adam Kelus i Kamil Popławski wywalczyli III miejsce.

Do startu w zawodach zawodników przygotowywał Sławomir Romańczuk.