Białe Niedźwiedzie - zdobywcami Pucharu Polski Muaythai

Robert Orzechowski
W dniach 06-07 listopada 2010 ekipa Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate i Białostockiego Klubu Muaythai wzięła udział w Pucharze Polski Muaythai - Kampania przeciwko narkotykom w Bydgoszczy. Zgłosiło się około 20 klubów z Polski.

Cezary Zugaj w wadze junior 63,5 kg doszedł do finału i po trzyrundowym pojedynku pokonał zawodnika z Łodzi z bardzo dużą przewagą. Walka stała się tak widowiskowa i prowadzona w szybkim tempie, że po akcji zawodnika z Łodzi „wysokim lotem” znalazł się on poza ringiem. Cezary Zugaj tym razem zdobył Puchar Polski w wadze wyższej , niż walczył do tej pory ( 63,5 kg ), w której za trzy tygodnie będzie reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata Muaythai IFMA w stolicy Tajlandii Bangkoku. Tym turniejem potwierdził swoje dobre przygotowanie do najważniejszej imprezy w tej sztuce walki na świecie.

Adam Sadowski w wadze 71 kg senior pokonał w finale zawodnika gospodarzy po czterech zaciętych i emocjonujących rundach.
Walki finałowe Cezarego Zugaja i Adama Sadowskiego odbyły się podczas Gali Finałowej , gdzie gośćmi honorowymi byli przedstawiciele najwyższych władz Bydgoszczy.

Całe zawody począwszy od godziny 8 rano, aż do zakończenia Gali Finałowej były na żywo transmitowane przez telewizję interaktywną itv24 z Bydgoszczy.

Białe Niedźwiedzie zdobyły poza tym następujące miejsca:
Łukasz Raban (67 kg) – III miejsce
Patryk Paśka ( 63,5 kg) – II miejsce
Adrian Kluczkowski (86 kg) – III miejsce

W Pucharze Polski brał też udział drugi białostocki klub Husarz Białystok. Jarosław Dobosz zdominował wagę 63,5 kg wygrywając ją i zdobywając puchar dla najlepszego seniora turnieju od Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Pierwsze miejsce w wadze 60 kg zdobył też Robert Ciulkin.

Pozostałe miejsca zawodników z Husarza to:
Piotr Bielecki (60 kg junior) – II miejsce
Szymon Głowik (67 kg junior) – III miejsce
Maciej Kadłubowski (71 kg junior) – III miejsce

Białostocki Klub Muaythai pod przewodnictwem sensei Cezarego Zugaja został sklasyfikowany na drugim miejscu drużynowo całego tegorocznego Pucharu Polski.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz!