Białe Niedźwiedzie na Międzynarodowym Pucharze Polski Muaythai IFMA

Robert Orzechowski
Sensei Cezary Zugaj
W dniach 18-20 listopada 2011 roku ekipa Polskiego Stowarzyszenia Shindokai Karate i Białostockiego Klubu Muaythai wzięła udział w Międzynarodowym Pucharze Polski Muaythai IFMA – Kampania Przeciwko Narkotykom w Bydgoszczy.

Wojciech Roszkowski w wadze senior 91 kg walczył po raz pierwszy na tak dużej rangi turnieju Muaythai i niestety przegrał po 3 rundowej ciężkiej walce na punkty z zawodnikiem Arkadii Kalisz.

Nasz kadet z Czeczenii Zaurbek Vazaev wystąpił w wadze junior 60 kg i po 2 rundowym pojedynku z zawodnikiem z Kielc także przegrał na punkty. Zajął w tym turnieju III miejsce.
Adam Sadowski w wadze 71 kg senior w półfinale pokonał zawodnika z Raczadam Kraków. W finale spotkał się z zawodnikiem klubu Tsunami Debrzno i po ciężkiej 4 rundowej walce przegrał minimalnie decyzją sędziów. Zajął w tym Pucharze – II miejsce.

Cezary Zugaj w wadze senior 63,5 kg ( po 2 dniowym zrzucaniu wagi ) trafił w półfinale na zdobywcę Pucharu Europy Muaythai IFMA ( Klasa B ) z Drezna z tego roku Sławomira Barana z Octagona Rybnik. Po bardzo ciężkiej 3 rundowej zdecydowanie wygrał wejście do finału.

Finał tej kategorii odbył się w Gali Honorowej pod Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy transmitowanej na żywo przez telewizję internetową ITV24. Walka z zawodnikiem

z Żar Maciejm Zembikiem, którego nasz zawodnik w ostatniej ich walce pokonał przez ciężki nokaut w I rundzie odbyła się na dystansie 4 rund. Cezary Zugaj „według sędziów” walkę minimalnie przegrał na punkty, mimo że przez cały jej dystans to On ją kontrolował i narzucał jej przebieg. Ostatecznie w tym Pucharze polski zajął II miejsce.

Wiadomości kryminalne na stronie: Podlaskiej Kroniki Policyjnej