Aleksandra Zajkowska z Łomży zdobyła dwa złote medale w Karate Kyokushin

Robert Orzechowski
Aleksandra Zajkowska
Aleksandra Zajkowska Urząd Masta w Łomży
Aleksandra Zajkowska, zawodniczka Łomżyńskiego Klubu Karate, podczas odbywających się w Krakowie XXI Mistrzostw Polski Juniorów w Karate Kyokushin, wywalczyła dwa złote medale.

Łomżyńska zawodniczka wystartowała w kategorii wiekowej 18-21 lat, będącej wstępem do startów w seniorskich zawodach i wywalczyła złote medale w kumite kobiet do 55 kg oraz kumite lekki kontakt open. Została również uznana za najlepszą zawodniczkę Mistrzostw Polski Juniorów.

Sukcesy Aleksandry Zajkowskiej pozwoliły Łomżyńskiemu Klubowi Karate zająć 4 pozycję spośród 36 klubów biorących udział w XXI Mistrzostwach, w których w sumie wystartowało 128 karateków. Po zawodach Ola stwierdziła, że wywalczone złote medale to najlepszy prezent jaki mogła sobie sprawić na dziewiętnaste urodziny, które będzie obchodziła w najbliższą środę.

Źródło: Urząd Masta w Łomży