Muzeum Podlaskie w Białymstoku

avatarMuzeum Podlaskie w Białymstoku

Białystok
W chwili obecnej w skład Muzeum Podlaskiego w Białymstoku wchodzi osiem placówek mieszczących się w obiektach zabytkowych: Ratusz w Białymstoku - siedziba główna, Muzeum Historyczne, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, Muzeum w Tykocinie, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Muzeum w Bielsku Podlaskim, Białostockie Muzeum Wsi, Muzeum Ikon w Supraślu. Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest największą placówką muzealną w województwie podlaskim.

Zapusty w Skansenie - impreza plenerowa

2015-02-05 16:00:07

W 2015 roku okres karnawału, czasu zabaw, tańców i uciech jest wyjątkowo krótki, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich, Młodych i Starych do udziału we wspólnej zabawie ostatkowej!

Impreza plenerowa ZAPUSTY W SKANSENIE odbędzie się w Białostockim Muzeum Wsi w dniu 15 lutego br. (niedziela) w godzinach 12.00-15.00.


Organizatorzy przewidzieli warsztaty kulinarne wypieku pączków i smażenia faworków, wspólne śpiewy i tańce oraz barwny korowód przebierańców, a wśród nich postacie niedźwiedzia, bociana, Cyganki. Ponadto odbędzie się inscenizacja swawolnych zwyczajów zapustowych oraz wspólna zabawa taneczna z kapelą wiejską. Karnawał był to czas swatania niezamężnych panien i wolnych kawalerów. Dawniej młodzi bywali „srodze” ukarani jeśli nie znaleźli przyszłego małżonka. Kto wie być może jak za dawnych czasów wystrojone panny znajdą kandydatów na mężów? A przystojni kawalerowie wypatrzą przyszłą żonę?
Najmłodszych zapraszamy do udziału w konkursach z nagrodami dla najmłodszych uczestników (na najciekawszą maskę karnawałową, najlepsze przebranie zapustowe).
Obrzędy i zwyczaje zapustowe odtworzą: Młodzieżowy Amatorski Teatr Tradycji z Knyszyna, Zespół Knyszynianki, Zespół Pogodna Jesień z Moniek i Zespół Tęcza z Trzciannego, a do tańca będzie przygrywał zespół SONEL.
Nie przegapcie okazji do dobrej zabawy i spotykajmy się w ostatkową niedzielę w Białostockim Muzeum Wsi, w sektorze drobnoszlacheckim!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
WSTĘP WOLNY


Kliknij TUTAJ jeśli chcesz zobaczyć relację fotograficzną i filmową z ubiegłorocznej imprezy.
http://www.bialostockiemuzeumwsi.pl/archiwum,155.html

Jesteś na profilu Muzeum Podlaskie w Białymstoku - stronie mieszkańca miasta Białystok. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.