Muzeum Podlaskie w Białymstoku

avatarMuzeum Podlaskie w Białymstoku

Białystok
W chwili obecnej w skład Muzeum Podlaskiego w Białymstoku wchodzi osiem placówek mieszczących się w obiektach zabytkowych: Ratusz w Białymstoku - siedziba główna, Muzeum Historyczne, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, Muzeum w Tykocinie, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Muzeum w Bielsku Podlaskim, Białostockie Muzeum Wsi, Muzeum Ikon w Supraślu. Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest największą placówką muzealną w województwie podlaskim.

Spotkanie z historią w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

2015-01-20 10:29:17

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy i Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała zapraszają w czwartek 29 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 na wykład Anny Dąbrowskiej „Choroszcz na mapie” w ramach Spotkania z historią.

Omówienie źródeł kartograficznych XVII-XX w., na których uwzględniono Choroszcz w powiązaniu z uwarunkowaniami historycznymi ich powstania. W okresie I Rzeczypospolitej Choroszcz uwzględnia się przede wszystkim na mapach obejmujących Wielkie Księstwo Litewskie, lub jego fragment - Podlasie. Na początku XIX w. miasto pojawiała się na mapach terenu uzyskanego przez Prusy w trzecim rozbiorze, zaś po traktacie tylżyckim Cesarstwa Rosyjskiego. Po odzyskaniu niepodległości Choroszcz uwzględniana jest na mapach wielkoskalowych, ogólnogeograficznych i tematycznych.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest Instytucją Kultury Województwa Podlaskiego.

Jesteś na profilu Muzeum Podlaskie w Białymstoku - stronie mieszkańca miasta Białystok. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.