Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAdrian Pawłow

Białystok
Założyłem swoje konto na tym portalu żeby pisać swoje materiały żeby były by umieszczane na stronie internetowej i w tradycyjnej gazecie. Jestem osobą chorującą na autyzm (Zespół Aspergera) że nie zawsze można zrozumieć moją pisownię, ale było by dobrze żeby ktoś w moim imieniu również poprawiał. Strona tzw. mojemiasto.pl jest interesująca, ponieważ można pisać swoje materiały żeby były by umieszczane w internecie, dla tego założyłem konto by zostać redaktorem na tej witrynie.

Prawosławne Święta Bożego Narodzenia już nie długo.

2015-01-01 13:27:55

Nie dawno minęły katolickie święta Bożego Narodzenia między 24 a 26 grudnia, a za nie długo będą prawosławne między 6 a 8 stycznia. Prawosławni mają swój kalendarz tzw. juliański że 6 stycznia wypada ich wigilia i dla tego obchodzą później niż katolicy gdyż mają swój kalendarz tzw. gregoriański że ich wigilia wypada 24 grudnia.


Wiadomo że z tradycjami świąt Bożego narodzenia są różne tradycje, katolicy w swoją wigilię dzielą się opłatkiem 24 grudnia, a prawosławni w swoją wigilię dzielą się prosforą 6 stycznia. Prawosławni podczas swojej wigilii słuchają również kolęd tak samo jak katolicy na swojej wigilii. Na wigilię prawosławną są różne potrawy że bywają nie które podobne lub nie które inne co do katolickiej wigilii.


Z okazji ich świąt życzę prawosławnym:
a) zdrowia;
b) szczęścia;
c) pomyślności;
d) radości;
e) miłości w ich rodzinach;
f) optymizmu;
g) aby ich święta byłyby białe;
h) optymizmu;
i) i wiele pozytywnych życzeń na ich święta.

Jesteś na profilu Adrian Pawłow - stronie mieszkańca miasta Białystok. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.