Muzeum Podlaskie w Białymstoku

avatarMuzeum Podlaskie w Białymstoku

Białystok
W chwili obecnej w skład Muzeum Podlaskiego w Białymstoku wchodzi osiem placówek mieszczących się w obiektach zabytkowych: Ratusz w Białymstoku - siedziba główna, Muzeum Historyczne, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, Muzeum w Tykocinie, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Muzeum w Bielsku Podlaskim, Białostockie Muzeum Wsi, Muzeum Ikon w Supraślu. Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest największą placówką muzealną w województwie podlaskim.

Muzealne Środy dla Seniorów w Muzeum Podlaskim w Białymstoku - marzec 2015

2015-03-03 12:49:44

Cykl spotkań w Oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przygotowany z myślą o seniorach. Zapraszamy do udziału w spotkaniach, na których przybliżamy Państwu nasze wystawy i zbiory. Zapraszamy też do udziału w twórczych warsztatach. Dniem spotkań jest ŚRODA, a opłata za bilet to symboliczna złotówka.

PLAN SPOTKAŃ DLA SENIORÓW W MARCU 2015

środa 11 marca 2015 r., godz. 11:00
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17
KRUCHE PIĘKNO Z MIŚNIEŃSKIEJ PORCELANY

Figurki zwierząt, bogato zdobione filiżanki, złocone naczynia z kolekcji Karnego ilustrują bogatą historię najstarszej wytworni porcelany w Europie. Niemiecki alchemik J.F. Boettger, który poszukiwał recepty na „produkcję złota” wynalazł porcelanę. W ten sposób w Miśni w 1710 r. powstała pierwsza manufaktura produkująca tę szlachetną ceramikę. Uczestnicy spotkania poznają proces wytwarzania porcelany, różnorodność wytwarzanych form, sposób zdobnictwa ,zidentyfikują sygnaturę autora projektu dzieła i dowiedzą się kto je tak misternie ozdobił. Poznają historię słynnej „Zwierzęcej Kapeli” z której kilka figurek jest prezentowanych na stałej ekspozycji.

Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 60 min. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 509 336 862 lub mailowo: muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl
__________________________________

środa 18 marca 2015 r., godz. 11.00
Muzeum w Bielsku Podlaskim, Ratusz, ul. Mickiewicza 45
RYSUNKI WŁADYSŁAWA PIETRUKA

Zapraszamy seniorów do zwiedzania z przewodnikiem wystawy czasowej „Rysunki Władysława Pietruka”. Wystawa prezentuje twórczość jednego z największych grafików – dokumentalistów ziemi Podlaskiej. Bogate archiwum jego grafiki, wykonywanej tuszem i piórkiem, jest jednym z największych zbiorów dokumentacji artystycznej architektury i przyrody Podlasia. Wiele z obiektów, które utrwalił w swoich dziełach dziś już nie istnieje. Od 2006 roku artysta (mieszkał 26 lat w Białymstoku i nadal jest z nim związany) żyje i tworzy w Królowym Moście, małej miejscowości malowniczo położonej na skraju Puszczy Knyszyńskiej.

Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 45 min. Prosimy o wcześniejsze zapisy osobiście w muzeum, telefonicznie pod nr tel. 509336841 lub mailowo: muzeum.bielsk@muzeum.bialystok.pl.
__________________________________

środa 25 marca 2015 r., godz. 11.00
Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37
NA WIELKANOCNYM STOLE

Święta Wielkanocne to niezwykły czas, w którym obrzędy religijne, tradycja ludowa i wydarzenia świata przyrody splatają się w jedno. Wspólnie z uczestnikami spotkania porozmawiamy o tradycjach kultywowanych w XIX i XX wiecznych domach mieszczańskich.

Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 60 min. Zapisy na spotkanie z minimum tygodniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów (85) 74 82 119, kom. 517 484 349.
__________________________________

Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest Instytucją Kultury Województwa Podlaskiego.

Jesteś na profilu Muzeum Podlaskie w Białymstoku - stronie mieszkańca miasta Białystok. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.