Dodaj zdjęcie profilowe

avatarIda Szwaczko

Białystok
Białystok

Mała szkoła z dużą ofertą. Dzień Otwarty w ZSS STO w Białymstoku

2015-03-21 07:27:02

Jabłkami powitają uczniowie Zespołu Szkół Społecznych STO przy Fabrycznej gości, którzy w sobotę odwiedzą szkołę w ramach Dnia Otwartego. To najlepsza okazja, by poznać jej ofertę przed rozpoczynającą się wkrótce rekrutacją do szkół średnich.
Ponieważ to także pierwszy dzień wiosny nie obejdzie się bez wiosennych akcentów i niespodzianek. Goście będą częstowani jabłkami od grójeckich sadowników, w które szkołę co tydzień zaopatruje Agencja Rynku Rolnego ze względu na rosyjskie embargo. Młodzież oprowadzi gości po szkole, a jej opowieści można będzie zweryfikować podczas rozmów z nauczycielami. Szkolna rzeczywistość zaprezentowana zostanie na filmach video, prezentacjach multimedialnych, do wglądu będą także tradycyjne kroniki szkolne.
- Można będzie podejrzeć próbę szkolnego teatru, wolontariusze opowiedzą o swojej pracy, a koło fotografii cyfrowej zaprezentuje swoje osiągnięcia – wymienia dyrektorka ZSS STO, Ewa Drozdowska. - Zademonstrujemy też unikalne dekoracje, stworzone przez naszych uczniów w ramach konkursu edukacyjnego Odyseja Umysłu, którzy pojadą z nimi na finał do Gdańska, mając nadzieję na I miejsce i wyjazd do USA
Ale będzie to też dzień pracowity: w sobotę w ZSS STO odbędą się międzyszkolne eliminacje konkursu lingwistycznego Polioglota 2015, a w niektórych salach - sobotnie zajęcia, okazja by podpatrzeć pracę szkoły.

ZSS STO, w którego skład wchodzi liceum, gimnazjum i podstawówka, to szkoła mała i kameralna, ale – jak mówią jej uczniowie - ma dużo do zaoferowania: przyjazny klimat, wysoki poziom języków obcych i wyników egzaminów zewnętrznych.
- Ale też profesjonalnych nauczycieli, życzliwość i atmosferę zaufania – mówi Ewa Drozdowska. - Czekamy na uczniów, którzy cenią sobie wartości i chcą chcieć. Słuchamy młodych, jesteśmy otwarci na zmiany, staramy się, aby uczeń jak najlepiej wykorzystał swoje predyspozycje.
Wizytówką szkoły są jej absolwenci: m.in. Tomasz Bagiński, autor nominowanej do Oscara „Katedry” i animowanej „Historii Polski”, czy Szymon Hołownia, publicysta i znany dziennikarz telewizyjny.
Szkoła zaprasza do odwiedzin w godzinach 10-14.

Jesteś na profilu Ida Szwaczko - stronie mieszkańca miasta Białystok. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.