Dodaj zdjęcie profilowe

avatarEmil

Białystok

"Łamiąc bariery" - nowy cykl o sportowcach niepełnosprawnych

2013-05-22 10:42:09

Łamanie barier niekoniecznie musi tu oznaczać sukcesy na miarę Oscara Pistoriusa czy Natalii Partyki – każdy z nich przecież już samym wyjściem na boisko, kort lub bieżnię pokonuje pewne ograniczenia wynikające z ułomności.
Od przyszłego tygodnia MEGAMOCNI.PL rusza z nowym cyklem. Seria „Łamiąc bariery”, ukazując się w środy, poświęcony będzie niepełnosprawnym sportowcom.
Cykl skupiać się będzie na postaciach mniej znanych bądź kojarzonych głównie przez fanatyków konkretnej dyscypliny, choć nie zabraknie także sylwetek multimedalistów paraolimpijskich czy zdobywców nagród kierowanych do niepełnosprawnych sportowców. Pojawią się tu zarówno gwiazdy parasportu, jak i zawodnicy, którzy rywalizują z pełnosprawnymi przeciwnikami.
Nie każdy z nich ma szansę zaistnieć na ekranach telewizorów bądź w Tabloidach. Nie każdy jest równie „medialny” co Pistorius. Nie każdy ma możliwość uczestnictwa w paraolimpiadzie. Niektórzy biegają po największych arenach świata, inni grają w lokalnych azjatyckich turniejach bądź kopią piłkę w amatorskich rozgrywkach w Austrii. Każdy jednak pokazuje, że niepełnosprawność to nie wyrok i mimo przeszkód (w końcu ilu z nas zastanawia się: jak można biegać bez nóg?) potrafi realizować się w sporcie, pokonując słabości i ograniczenia, a nierzadko również pełnosprawnych kolegów.
Takim zawodnikom – sportowcom lepszym od samych siebie – warto poświęcić miejsce na łamach MEGAMOCNYCH. „Łamiąc bariery” na MEGAMOCNI.PL.

Portalem opiekuje się firma PHU Medi-Soft z siedzibą w Serocku, Nasielska 19A, tel. 794 247 459 zajmująca się sprzedażą sprzętu dla osób niepełnosprawnych z dofinansowaniem NFZ

Jesteś na profilu Emil - stronie mieszkańca miasta Białystok. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.