Eko-System rozbudowuje wielki zakład poligraficzny

2015-03-04 17:10:24

Białostocka spółka Eko - System rozpoczęła właśnie realizację rozbudowy zakładu poligraficznego, należącego do globalnego koncernu Multi Packaging Solutions w Zaściankach (dawnej Chesapeake Polska). Prace mają wg umowy zakończyć się już jesienią tego roku.

W ramach zawartych kontraktów, Eko – System odpowiada za kompleksowe wykonanie tej inwestycji. Na barkach firmy spoczywa więc zarówno zaprojektowanie nowego obiektu, jego budowa oraz wykończenie tzw. „pod klucz”.

W wyniku rozpoczętych właśnie prac budowlanych powstanie nowa hala produkcyjno – magazynowa wraz z kompletnym zapleczem socjalnym. Łączna powierzchnia inwestycji to niemal 4000 m2. Co ciekawe, z uwagi na znaczną rozpiętość stropów i stropodachu, firma zamiast klasycznego stropu monolitycznego zastosuje specjalne płyty stropowe sprężone. Takie rozwiązanie technologiczne wpływa na wzrost bezpieczeństwa i trwałość konstrukcji.

Jak przyznaje Antoni Puczkowski, Dyrektor Techniczny Eko-Systemu, dziewięć miesięcy jakie przewiduje kontrakt na wykonanie tego zadania nie jest dla firmy czymś specjalnie wymagającym.

- Budując nowe hale produkcyjne dla innej białostockiej spółki – Biazet – czasu mieliśmy jeszcze mniej, a jednak udało się zakończyć prace we wskazanym terminie. Wynika to przede wszystkim z naszych znacznych kompetencji i wieloletniego doświadczenia w realizacji podobnych inwestycji – właśnie hal magazynowych czy obiektów handlowych – dodaje.

To nie pierwsza współpraca obu białostockich przedsiębiorstw. W przeszłości, w latach 2004 - 2006, Eko – System również odpowiadał za rozbudowę firmy, znanej wówczas jako Cezar.

Eko-System działa od 21 lat. Główną domeną działalności firmy jest realizacja zadań inwestycyjnych w ramach Generalnego Wykonawstwa oraz w systemie „Zaprojektuj i Zbuduj”, obiektów: przemysłowych, mieszkaniowych, handlowo-usługowych, użyteczności publicznej, ochrony środowiska.

Rozbudowująca swój zakład drukarnia offsetowa to jeden z liderów w kraju w zakresie produkcji opakowań i etykiet z kategorii premium. Powstała na bazie działającej od 1989 roku drukarni Cezar. Od 2010 roku spółka należała do międzynarodowej grupy Chesapeake (Wielka Brytania), a od ubiegłego roku weszła w skład amerykańskiego, globalnego koncernu Multi Packaging Solutions.

Jesteś na profilu Janusz Mroczkowski - stronie mieszkańca miasta Białystok. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.