Muzeum Podlaskie w Białymstoku

avatarMuzeum Podlaskie w Białymstoku

Białystok
W chwili obecnej w skład Muzeum Podlaskiego w Białymstoku wchodzi osiem placówek mieszczących się w obiektach zabytkowych: Ratusz w Białymstoku - siedziba główna, Muzeum Historyczne, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, Muzeum w Tykocinie, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Muzeum w Bielsku Podlaskim, Białostockie Muzeum Wsi, Muzeum Ikon w Supraślu. Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest największą placówką muzealną w województwie podlaskim.

aluchy w krainie sztuki - zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat w białostockim Ratuszu

2015-01-16 13:35:57

Zapraszamy do białostockiego Ratusza maluchy w wieku 4 - 6 lat wraz z opiekunami na wspólną podróż w świat sztuki. Zajęcia odbywają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 12.00.

Zajęcia te prowadzone są w powtarzających się cyklach składających się z trzech tematycznych spotkań. Każde spotkanie jest zamkniętą całością, więc można uczestniczyć w wybranych pojedynczych zajęciach, ale zachęcamy do skorzystania z całego cyklu.

CO KRYJE BIAŁOSTOCKI RATUSZ?, 25 stycznia 2015 r. godz. 12.00
Pierwsze spotkanie będzie poświęcone oswojeniu się z muzealną przestrzenią. Sprawdzimy, co można w Muzeum zobaczyć, jak powstają wystawy i jak należy zachowywać się w tym miejscu. Dowiemy się również, co działo się w Ratuszu, zanim wprowadziło się do niego Muzeum. Spotkanie zakończymy wielkim budowaniem Ratusza z kolorowych drewnianych klocków.

GRA W KOLORY, 22 lutego 2015 r. godz. 12.00
Jak powstaje kolor zielony lub pomarańczowy? Czy kolory mają temperaturę? Co sprawia, że obrazy wydają nam się wesołe albo smutne? Zwiedzając Galerię Malarstwa Polskiego, odbędziemy podróż w tajemniczą i piękną krainę kolorów. Poznamy różne barwy, odszukamy je na obrazach i zagramy w kolorową grę. Następnie uczestnicy sami stworzą barwne prace.

MALARZEM BYĆ, 29 marca 2015 r. godz. 12.00
Podczas spotkania na Galerii Malarstwa Polskiego dowiemy się czym zajmuje się artysta malarz oraz czego potrzebuje, aby stworzyć dzieło sztuki. Zajrzymy do pracowni malarskiej i poznamy techniki pracy dawnych mistrzów, rodzaje farb oraz narzędzi malarskich. Zapoznamy się z podstawowymi gatunkami malarskimi: portretem, pejzażem, martwą naturą i scena rodzajową. Na koniec zajęć uczestnicy zamienią się w małych malarzy i stworzą swój własny obraz!

Czas trwania zajęć ok. 60 min. Liczba uczestników: 10 dzieci + opiekunowie.
Wstęp dla dzieci bezpłatny, opiekunów obowiązuje bilet wstępu w cenie 6 zł.

Informacje i zapisy:
Dział Promocji, Wystaw i Wydawnictw Muzeum Podlaskiego w Białymstoku,
Ratusz, Rynek Kościuszki 10, tel. (85) 740-77-41 lub 509 336 740,

Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest Instytucją Kultury Województwa Podlaskiego.

Jesteś na profilu Muzeum Podlaskie w Białymstoku - stronie mieszkańca miasta Białystok. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.