W piątkowe popołudnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 9, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych oraz pierwszoklasistów z gimnazjum.

Uczniowie zobowiązali się do tego, że będą uzyskiwać wysokie wyniki w nauce oraz do tego, że będą przestrzegać dyscypliny oraz regulaminu szkoły. Obiecali, że będą także szanować poglądy innych osób oraz dbać o dobre imię szkoły.

- Postępujcie ze świadomością, że w każdej sytuacji jesteście ambasadorami społeczności, z której się wywodzicie - powiedział swoim uczniom Leszek Kochanowski, dyrektor zespołu szkół.

Ślubowanie to wyjątkowe wydarzenie z ZSO Nr 9, do którego uczniowie przygotowywali się przez dłuższy czas. Od 12.11.2010 roku zespół szkół posiada imię oraz sztandar, na który uczniowie ślubowali. Ta ważna dla pierwszoklasistów chwila została uświetniona melodiami zagranymi przez Miejską Orkiestrę Dętą, pod dyrekcją Franciszka Mocarskiego. Na koniec wszyscy zebrani mogli obejrzeć Poloneza w wykonaniu tegorocznych maturzystów.


- Po ślubowaniu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Jestem w drugiej klasie i z własnego doświadczenia wiem, że jest to niezwykle wyjątkowa, a także stresująca chwila - powiedziałą Małgorzata Domanowska, uczennica XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!