Podczas festiwalu „Inny wymiar” nie zabraknie tańca. Do Białegostoku przyjedzie Polski Teatr Tańca Balet Poznański ze spektaklem „Carpe Diem”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Powstał ze wzajemnej inspiracji wszystkich twórców, w tym tancerzy. O jego ostatecznym kształcie decyduje proces, który jest syntezą poszukiwań, a nie modelem realizacji odrębnych zadań – zamówień. Twórców „Carpe diem” interesuje chwila, czas niemożliwy do powtórzenia i odtworzenia. Moment, bez którego nie ma przeszłości i z którego rodzi się przyszłość. Choreografię spektaklu przygotowała Ewa Wycichowska. Weźmie w nim udział ponad 20 artystów.

Polski Teatr Tańca istnieje od 1973 roku. Oblicze zespołu ewoluuje od spektakli ukształtowanych formą teatru baletowego do współczesnego gatunku: teatru tańca, który charakteryzuje przekraczanie granic rodzajowych, technicznych i stylistycznych.

Spektakl 5 września o godz. 17 w Teatrze Dramatycznym. Bilety kosztują 15 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu spektaklu.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!