(© podlaska.policja.gov.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W jednym czasie, w dwóch punktach kontrolnych współdziałały trzy służby. W nocy policjanci, funkcjonariusze izby celnej i inspekcji transportu drogowego w ramach wspólnej akcji kontrolowali kierowców.

Podlascy policjanci, funkcjonariusze izby celnej i inspekcji transportu drogowego minionej nocy zorganizowali wspólne działania kontrolne w Białymstoku i Knyszynie. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie między innymi trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów i legalności przewożonego ładunku. Funkcjonariusze kontrolowali również, czy kierowcy ciężarówek nie przekraczają dozwolonego czasu pracy. W trwających kilka godzin działaniach brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. W pierwszym punkcie kontrolnym przy ulicy Kleeberga w Białymstoku i drugim w Knyszynie w sumie kompleksowo skontrolowanych zostało ponad 400 pojazdów, w tym prawie 160 tirów, 4 autobusy i 9 motocykli. Blisko 120 aut prześwietlono promieniami RTG. W rezultacie 11 kierowców zostało ukaranych mandatami, z czego 4 kierujących tirami za przekroczenie dopuszczalnego czasu pracy. Za naruszenia ustawy o transporcie drogowym i czasie jazdy kierowcy nałożonych zostało 5 decyzji administracyjnych. Funkcjonariusze zatrzymali także 6 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu, brak aktualnych badań technicznych i brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. W dwóch przypadkach okazało się również, że po naszych drogach poruszały się samochody niedopuszczone do ruchu. Kierowca jednego z nich pokazał mundurowym sfałszowaną umowę kupna pojazdu. Także badania trzeźwości kierowców wykazały, że nie wszyscy do nocnej jazdy podchodzili odpowiedzialnie. Zatrzymany do kontroli przy ulicy Kleeberga, 22-letni białostoczanin był pijany. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Podlascy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mg (gość)

złapali, pewnie pod koniec służby tak trzepali, żeby każdemu coś musieli znaleźć, bo by sie okazało że cała akcja nic nie jest warta...