Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na ostatniej sesji radni Białegostoku zajmowali się opłatami za przedszkola samorządowe. Wynika to z nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Teraz samorządy do końca sierpnia muszą zdecydować na jakich zasadach będzie naliczana ta opłata.

Drastycznych zmian nie będzie, ale to, że w ogóle się szykują wywołuje zaniepokojenie wśród rodziców. - Umowy do przedszkoli zostały podpisane w miesiącu kwietniu, miesiąc marzec jest to czas rekrutacji i tak w zasadzie to, co bulwersuje to pewna niejasność tej sytuacji – powiedziała dla TVP3 Białystok, Grażyna Sadowska, mama Michała.

Od września 2011 roku, rodzice będą mogli wybrać jeden z dwóch pakietów. W pierwszym pięć godzin pobytu dziecka w przedszkolu będzie bezpłatne, a za każdą kolejną rozpoczętą godzinę, rodzic będzie już musiał zapłacić 2, 77 zł.

Drugi wariant to opłata stała – czyli taka sama jak dotychczas - 194 złote miesięcznie. Tutaj rodzic musi zadeklarować, że jego dziecko będzie w przedszkolu nie dłużej niż dziewięć godzin dziennie. W przeciwnym razie będzie musiał dopłacić 2, 77 zł. za dodatkową godzinę. Do tych opłat należy doliczyć koszt wyżywienia.

Źródło: TVP3 Białystok

Burza w Polsce, zobacz gdzie teraz jest!!!


Duży i Mały Szlak Tatarski
Atrakcje Biebrzańskiego Parku Narodowego
Turysta w Białowieskim Parku Narodowym
Regionalne potrawy województwa podlaskiegoKomentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!