Wypadek na Wasilkowskiej: Pościg za rowerzystą po ścieżce rowerowej i potrącenie. To zemsta za kolizję [ZDJĘCIE]

Niesamowite sceny rozegrały się na ścieżce rowerowej przy ul. Wasilkowskiej. Kierowca opla potrącił rowerzystę, którego ścigał po ścieżce rowerowej.
Pościg i potrącenie rowerzysty na ul. Wasilkowskiej w Białymstoku
 Internauta

Do tego bardzo niecodziennego zdarzenia doszło około godziny 20:30 na ścieżce rowerowej przy ul. Wasilkowskiej prowadzącą pod tunel i dalej w kierunku centrum Białegostoku.

Zobacz też: Wypadek na S8: Kierowcy zginęli, bo pobili się na ekspresówce. Śmierć przez agresję drogową [ZDJĘCIA, WIDEO]

Do policjantów zadzwonił 41-letni kierowca opla, który stwierdził, że gonił rowerzystę po ścieżce rowerowej, a następnie go potrącił. Powodem miała być wcześniejsza kolizja. Kierowcy obydwu pojazdów nie mogli się dogadać i tak doszło do pościgu.
- Sceny, jak na filmie! Gonił go na awaryjnych i trąbił ze słuchawką przy uchu. Później mówił, że na policję dzwonił - opowiada nam jeden ze świadków zdarzenia.

Wszystko to widziało sporo przechodniów. Zdezorientowani ludzie nie wiedzieli, o co chodzi. - Ty skur..., coś ty zrobił, rowerzystę goniłeś po ścieżce i potrącileś! - krzyknął średniego wieku mężczyzna stojący po drugiej stronie ul. Wasilkowskiej.
- Uderzył mnie w drzwi i zaczął uciekać, to go goniłem - odpowiedział kierowca opla.

Ranny rowerzysta trafił do szpitala. Był to mężczyzna nie posługujący się językiem polskim.

Zobacz także: Wypadek 11-letniego rowerzysty. Toyota yaris uderzyła na ścieżce

Białostocka policja, przyznaje, że już dawno nie miała do czynienia z taką nietypową interwencją. - Zgłoszenie pochodziło od kierowcy samochodu. Nie codziennie się spotykamy z takimi zgłoszeniami - mówi nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Zobacz koniecznie: Kleosin. Śmiertelny [wypadek motocyklisty](http://puck.naszemiasto.pl/tag/wypadek-motocyklisty.html). Kierowca wpadł pod busa (zdjęcia, wideo)

Wideo

Jarosław Sołomacha

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.07.2018, 23:24

a niedługo zamknięty!

30.06.2018, 19:57

Dodam w stojący samochód ustępujący pierwszeństwa

30.06.2018, 19:54

Kolarz który doprowadził do kolizji uderzając w wyjeżdżający samochód z parkingu , jadac chodnikiem nie ścieżką i dwukrotnie uciekając z miejsca kolizji

29.06.2018, 00:34

a może zmienić parametry? Nie rowerzysta tylko kolarz; nie Czeczen, ani Szwed tylko rodowity obywatel EU; nie synek kogoś ważnego tylko emeryt; nie uciekał tylko opuścił miejsce zdarzenia, po tym jak kierowca zajechał mu drogę........

23.06.2018, 19:36

A co ty robiłaś na ścieżce rowerowej? W opisanym miejscu jest chodnik i ODDZIELNA ścieżka rowerowa. Wiesz dlaczego pieszy nie może wchodzić na ścieżkę przeznaczoną wyłącznie dla rowerów? Wyjdź na ulicę na spacer a szybko się przekonasz. Ten kierowca nie ustąpił pierszeństwa na przejeździe rowerowym. Wyobraź sobie, że ma taki obowiązek od co najmniej 7 lat. Przepis jest z 2011 roku. Pirat z opla, bo to żaden kierowca, popełnił wykroczenie drogowe i jeszcze ścigał poszkodowanego. Jak ktoś tu wspomniał, w cywilizowanym kraju już by siedział. Za przejazd autem po ścieżce rowerowej nie usiadłby za kółko przez 6 lat.

12.06.2018, 16:15

Polska to żaden trzeci świat. Byłem i w trzecim świecie i na zachodzie i wiem, ze nie mamy się czego wstydzić. Ale do sprawy. Rowerzysta zniszczył mienie kierowcy i uciekł. Kierowca miał prawo go dogonić i zatrzymać do momentu przyjazdu policji. Przesadził, bo według tego co piszą pismaki, potracił gościa (ciekaw jestem z jakim skutkiem bo tego już Poranny nie pisze, założę się ze dotknął go zderzakiem a ten się zatrzymał albo przewrócił i narobił wokół siebie dużo hałasu cwaniak jeden chcąc uniknąć odpowiedzialności). Rada dla kierowców - zatrzymywać rowerzystów wandali tak, żeby ich nie rozjechać, bo policjanta i pismaka nie będzie interesował zniszczony samochód tylko rozjechany wał na rowerze, który płacze i udaje, ze zapomniał polskiego języka. A do Porannego następująca uwaga - jak się jest dziennikarzem to trzeba pisać obiektywnie, a nie bzdety podawać jak to zły kierowca pędził po drodze dla rowerów i rowerzystów rozjeżdżał. Wygląda mi to tak, jakby ten rowerzysta był synkiem jakiegoś ważnego funkcjonariusza lub urzędnika i teraz się dorabia historyjkę w Porannym, żeby chłopczyk nie musiał bulić forsy za zniszczony samochód.

10.06.2018, 15:45

To nie policja a społeczeństwo ma w pupie drugiego człowieka. Tacy jesteśmy. Ruszasz się i ty i policja jak kogoś ważnego to dotyczy. Popatrzeć na francuskie ulice,a nasze to przepaść. Tu jest trzeci świat.

07.06.2018, 16:25

widać że jeździsz samochodem ZJEBIE!!!, bo rowerem nie umiesz(czy aby?

)

07.06.2018, 11:38

Kierowca Wyklęty.

07.06.2018, 10:42

Rowerzysta szanuje cudzą własność i nie traktuje korzystania z roweru jak religii. Tym się różnią rowerzyści od cyklopatów celowo uderzających w samochody.

07.06.2018, 10:41

Co to za tytuł? Jaka zemsta? Nie zemsta tylko obywatelskie zatrzymanie uciekającego po kolizji. To że przesadzone to już inna kwestia.

07.06.2018, 09:47

Jedzie taki na rowerze, gdzieś ma innych uczestników ruchu drogowego, a jak potrąci pieszego lub uderzy w samochód to staje, płacze i i uważa się za poszkodowanego. A policjant przyjeżdża i głaszcze takiego po główce, bo on w innym języku mówi. To jakaś kpina. Ten kolega powinien odpowiedzieć za zniszczenie mienia. A od świadków otrzymać porządny wpier....... i jeszcze od policjanta pałą przez kark. Wtedy by się nauczył jak należy poruszać się na rowerze po mieście.

07.06.2018, 09:35

No i dobrze zrobił. Nieraz widziałem rowerzystów, którzy jeżdżą jak chcą i czują się bezkarni. I gadanie w stylu, że to samochodziarze się rozpychają do mnie nie przemawia. Rowerzyści mają drogi dla rowerów a nieraz jadą ulicami lub chodnikami. Przed skrzyżowaniem z ulicą 50% rowerzystów w ogóle nie zwalnia (głównie młodzież), a potem płacz i lament że krzywdę samochodziarz zrobił. Mam takie wrażenie, ze te 50% rowerzystów uważa, że całe miasto powinno się zatrzymać i dać im przejechać bo przecież im się może stać krzywda. Podejście jak u dziecka. Jak jedziesz na rowerze tempa łycho to sam na siebie uważaj bo to TY JESTEŚ SAM ZA SIEBIE ODPOWIEDZIALNY!

07.06.2018, 00:10

Krótko mówiąc - samochodziarzy powinno się wieszać na latarniach.

I tak, mam samochód - ale jest to narzędzie, ewentualnie fajna zabawka, a nie jakaś świętość, która sprawia, że człowiek za jej kierownicą uznaje się za króla szosy. Tym się właśnie różnią samochodziarze od dobrych kierowców.

06.06.2018, 22:31

tzn. pędził powyżej 50 km/h? wątpię.

06.06.2018, 21:49

Ciekawe czy za zderzak też sobie policzy.

06.06.2018, 16:49

Czas na ostateczne rozwiązanie kwestii kierowców samochodów.

06.06.2018, 16:45

Czas żeby święte krowy rowerzyści zaczęli się rozglądać a nie klapy na oczy i on jedzie wielki maczo. A później płacze przed policją że to wszystko kierowcy wina

06.06.2018, 16:44

"stwarzanie zagrożenia i potrącenie"?
Potrącić to można kogoś w wypadku. W Stanach coś takiego sąd mógłby zakwalifikować jako usiłowanie zabójstwa. Prawdopodobnie było by dożywocie dla niezrównoważonego kierowcy opla, który myślał, że jego auto jest ważniejsze niż ludzkie życie.

06.06.2018, 16:21

tak się składa, że byłam pierwszym świadkiem tego zdarzenia razem z moją koleżanką. Koleś pędził na ścieżce o mało nie staranował nas w ułamku sekundy zdążyłyśmy zjechać na bok, ciekawa jestem jak to się zakończy, bo nasza policja nie specjalnie była przejęta naszymi zeznaniami, że koleś pędził jak głupi.

06.06.2018, 15:41

Popierdoleńcy w blachosmrodach, dobrze, że rowery nie mają tablic rejestracyjnych bo można bez konsekwencji użyć kluczy i dać nogę.

06.06.2018, 14:25

A moze student np ze Szwecji?

06.06.2018, 14:23

W cywilzowanym, owszem. Ale tu jest Polska, bananowy kraj 3. swiata. Proces "zdziczenia" ... niestety tylko przyspieszyl od kiedy sa tu wieksze pieniadze. Co rozsadniejsi i mobilniejsi - uciekli, zeby nie dac sie zabic.

Sprawa sadowa, o ktorej piszesz, i tak sie odbedzie, bez zadnych "wnioskow" .

Chetnie przyjde do sadu, popatrze czy uczestnicy beda dalej tacy odwazni. Zreszta, w TVN pokaza ...

06.06.2018, 14:17

Wcale to nie jest takie pewne, że obaj zostaną ukarani. Może nawet na samochodzie nie ma żadnego śladu "uderzenia" -nie wiadomo jakie ono było. Kierowca mandat na pewno dostanie, za jazdę po ścieżce rowerowej samochodem, stwarzanie zagrożenia i potrącenie.

06.06.2018, 13:50

"uderzył mnie w drzwi" - czy ten człowiek współodczuwa ze swoim autem, czy drzwi auta to jego integralna część? :O