Wystawa młodego i najmłodszego pokolenia artystów z Litwy. Fotografie, filmy, instalacje przestrzenne, malarstwo. Od 11 września w białostockiej galerii Arsenał. Wernisaż o godz. 18.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prezentowani twórcy opowiadają prywatne historie, budują fikcyjne narracje, poruszają
filozoficzne i egzystencjalne problemy. Odnoszą się do kultury popularnej. Zastanawiają się też nad pozycją artysty we współczesnym świecie, w którym wszystko już było (chętnie igrają z tradycją konceptualizmu). Odnajdują ślady niedawnej historii odbite we współczesnym pejzażu lub próbują zarejestrować proces społecznej, politycznej i ekonomicznej zmiany zachodzącej dziś na Litwie.

Będzie można obejrzeć prace takich artystów, jak: Kristina Inciuraite, Rudolfas Levulis, Arunas Gudaitis i Laura Stasiulyte, Darius Ziura, Egle Rakauskaite, Ugnius Gelguda, Rokas
Pralgauskas, Antanas Gerlikas, Egle Budvytyte, Akvile Anglickaite, Domas Noreika i Agne Bagdziunaite, PB8 – Andrius Rugevicius, Andrius Zakarauskas, Zilvinas Landsbergas.

Kuratorem wystawy jest Magda Kardasz. Będzie ona czynna do 18 października.

 

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!