Złoty medalista olimpijski z Saporro i mistrz świata w skokach narciarskich - Wojciech Fortuna gościł w Kiermusach. Właśnie w tym miejscu zasadzony został dąb imienia utytułowanego skoczka narciarskiego.

Minionego właśnie weekendu, gościem Kiermus był złoty medalista igrzysk olimpijskich i mistrz świata w skokach narciarskich Wojciech Fortuna. W niedzielę, przy udziale członków Polskiego Komitetu Olimpijskiego i wielu fanów talentu polskiego skoczka, zasadzono uroczyście dąb jego imienia.

Wojciech Fortuna urodził się w 1952 roku w Zakopanem. Swoją przygodę z nartami rozpoczął już jako dziesięciolatek. Tam spotkał trenera Jana Gąsiorowskiego, który poprowadził go do triumfów. W wieku zaledwie 19 lat, sprawił jedną z największych sensacji sportu tamtych lat. 11 lutego 1972 roku, w trakcie konkursy na dużej skoczni, poszybował na odległość 111 metrów, co zapewniło mu złoto.

Od 10 lat Wojciech Fortuna mieszka w miejscowości Gorczyca koło Augustowa. Obecnie zajmuje się promowaniem narciarstwa biegowego. Stworzył również wystawę „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”, dokumentującą osiągnięcia Polaków w sportach zimowych.

W. Fortuna o postawie Polaków w sezonie 2014/15

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Więcej na temat: