Niemal 3 tys. paczek przemycanych papierosów przechwycili funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej z Połowiec i Kuźnicy. Kontrabandę o łącznej wartości rynkowej 40 tys. złotych kontrolujący znaleźli w samochodzie osobowym oraz tirze, które przekraczały białorusko-polską granicę.

Najpierw funkcjonariusze celno-skarbowi z Połowiec wytypowali do kontroli kię cee'd na białoruskich numerach rejestracyjnych. Mimo że wnętrze pojazdu wydawało się być puste, kontrolujący postanowili bliżej przyjrzeć się pojazdowi. Podczas rewizji w której uczestniczył labrador Snoopy okazało się, że zderzaki, progi oraz nadkola pojazdu naszpikowane są tytoniową kontrabandą. Miejsca te skrywały blisko 1000 paczek białoruskich papierosów.

Czytaj też:Snoopy wywęszył kontrabandę [ZDJĘCIA]

Przemytnikiem okazał się także 36-letni kierowca białoruskiej ciężarówki, który przekraczał granicę przez drogowe przejście graniczne w Kuźnicy. W podłodze naczepy jego tira funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli 2100 paczek papierosów z białoruskimi banderolami.

W obu przypadkach funkcjonariusze wszczęli sprawy karne skarbowe rekwirując nielegalny towar. Przemytnikom grożą wysokie grzywny. Dodatkowo kierowca kii musi liczyć się także z utratą samochodu przystosowanego do przewozu kontrabandy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!