Festiwal Fantastyki Pyrkon to największa impreza w Polsce, gromadząca miłośników fantastyki i popkultury. Jego tegoroczna, piętnasta edycja odbywać się będzie od 24 do 26 kwietnia 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Historia festiwalu rozpoczęła się 6 marca 1999 roku, kiedy to w Poznaniu zorganizowany został - przez działający przy Akademii Ekonomicznej Klub Fantastyki Druga Era - "Dzień z fantastyką". Festiwal Fantastyki Pyrkon stał się szczególnie popularny w ostatnich latach. Od 2010 roku Pyrkon odwiedziło 50 tys. osób. Tylko w ubiegłym roku było to ponad 24 tys. zwiedzających. Tendencja jest wzrostowa. Toteż w 2015 roku można spodziewać się kolejnego rekordu frekwencyjnego. Będą tłumy!

Bilet na wszystkie trzy dni kosztuje 60 złotych. Można go kupić przez Internet.


Zobacz też: Festiwal Fantastyki Pyrkon [INFORMACJE,ZDJĘCIA]

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014


Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015 zajmie co najmniej 8 pawilonów na MTP. Na powierzchni ponad 6 tys. metrów kwadratowych znajdą się stoiska z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami, gadżetami itp. Na MTP odbywać się będą koncerty, wykłady, konkursy, pokazy, wystawy. Funkcjonować będzie Games Room z planszówkami i Blok Gier Elektronicznych. Nie zabraknie też cosplay oraz niesamowitych gości! Przypomnijmy, iż w minionych trzech latach festiwal odwiedzili: Shane Lacy Hensley, Grzegorz Rosiński, Jacek Dukaj, Eoin O'Doherty, Graham Masterton, John Wick, Miroslav Žamboch, Tad Williams, Sandy Petersen, Cameron Stewart, Olga Gromyko. Charles Stross, Lauren Beukes i inni.

Festiwal Fantastyki Pyrkon: Pyrkon Dance 2014


Osoby, pragnące zostać festiwalowymi wolontariuszami, będą mogły skorzystać ze specjalnego formularza zamieszczonego na stronie festiwalu. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego 2015 roku.

Skomentuj:

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015. Ruszyły przygotowania!Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Kalendarium

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!