W kościele w Suchowoli odbył się pogrzeb Marianny Popiełuszko. Zmarła ona we wtorek 19 listopada w szpitalu w Białymstoku w wieku 103 lat.

Pogrzeb Marianny PopiełuszkoNabożeństwu przewodniczy metropolita białostocki abp Edward Ozorowski. Licznie obecni są m.in. przedstawiciele NSZZ "Solidarność". Wśród przybyłych są m.in. były prezydent RP Lech Wałęsa, kardynał Kazimierz Nycz, abp Sławoj Leszek Głódź, przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda. Matkę ks. Jerzego żegna rodzina, okoliczni mieszkańcy, lokalne władze.

Przed mszą do kościoła dotarł z rodzinnej wsi Okopy kondukt z trumną z ciałem zmarłej. W Okopach mieszkała z rodziną. Tam wychowywał się również ks. Popiełuszko, a Suchowola była jego rodzinną parafią, gdzie uczęszczał do kościoła. Na rynku w Suchowoli, gdzie znajduje się pomnik ks. Jerzego Popiełuszki oczekiwały przed mszą liczne poczty sztandarowe i delegacje "Solidarności". Związek jest zaangażowany w organizację uroczystości pogrzebowych.

Na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski kondolencje papieża Franciszka po śmierci Marianny Popiełuszko przekaz nuncjusz apostolski w Polsce Celestino Migliore. "Ojciec Święty Franciszek, poinformowany o śmierci Pani Marianny Popiełuszko, łączy się duchowo z tymi, którzy połączeni we wspólnej modlitwie dziękują Bogu za Jej piękne i długie życie, oddane Bogu, Kościołowi i Rodzinie" - czytamy na stronie Episkopatu.
strona: 1 z 3 następna strona »

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!