Uroczyście otwarto nowe hale Pronaru. Otwarcie fabryki w Siemiatyczach oznacza nowe miejsca pracy. W uroczystości (piątek, 30 grudnia) wzięli udział przedstawiciele władz centralnych i lokalnych, wojewódzkich i samorządowych, duchownych katolickich i prawosławnych, pracowników i mieszkańców.

Były okolicznościowe przemówienia, odznaczenia i nagrody, a w przecięciu wstęgi wzięli udział m.in. prezes Pronaru Sergiusz Martyniuk, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, biskup Antoni Dydycz, biskup siemiatycki Jerzy, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

ZOBACZ TEŻ: 65 nowych miejsc pracy powstanie w białostockiej fabryce [ZDJĘCIA]

Marszałek Jerzy Leszczyński pogratulował otwarcia hali, a co za tym idzie stworzenia nowych miejsc pracy. Podkreślił, że firma Pronar jest dumą województwa podlaskiego.

Budowę hal w Siemiatyczach Pronar rozpoczął w 2012 r. Produkowane są tutaj m.in. pługi, odśnieżarki, posypywarki, wysięgniki, kosiarki, zamiatarki, głowice specjalistyczne, sprzęt do utrzymania dróg i nawierzchni oraz nowoczesne maszyny do recyklingu. Zakład w Siemiatyczach jest jednym z największych w Polsce produkujących maszyny komunalne i do recyklingu.

CZYTAJ TEŻ: 1000 osób tam dostanie pracę! W Suwałkach Forte zbuduje fabrykę mebli [ZDJĘCIA]

Do chwili otwarcia drugiej hali w siemiatyckim zakładzie Pronaru w hali o powierzchni 1,8 ha pracowało 170 osób. W nowej hali o powierzchni ok. 2 ha, której budowę rozpoczęto w ubiegłym roku, zatrudnienie znajdzie kolejnych 250 osób.

Fabryka w Siemiatyczach jest jedną z siedmiu nowoczesnych fabryk, jakie posiada Pronar. Firma istnieje od 1988 r. w swoich fabrykach zatrudnia w sumie ponad 2 tysiące osób. Pronar jest liderem w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej z blisko 50-procentowym udziałem w polskim rynku oraz liczącym się w świecie producentem kół do maszyn rolniczych i komunalnych, elementów pneumatyki i hydrauliki siłowej, osi do przyczep, a także profili stalowych i elementów z tworzyw sztucznych.

Firma posiada sieć dealerską we wszystkich krajach Unii Europejskiej, Skandynawii i Rosji. Swoje produkty eksportuje do ponad 60 krajów, m.in. na kontynent afrykański, do obu Ameryk czy Nowej Zelandii.


Zakład Produkcyjny Pronar w Siemiatyczach w cyfrach:

Ogólna powierzchnia całej fabryki: 118 369 m2
Powierzchnia hal produkcyjnych: 48 000 m2
Kubatura hal produkcyjnych: 530 000 m3
Typ działalności: produkcja maszyn komunalnych i recyklingowych

KLIKNIJ I ZOBACZ:Kto na Podlasiu zarabia najwięcej, a kto najmniej? [RANKING za wrzesień]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!