Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wystąpią w uroczystym koncercie w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Orkiestrą dyrygować będzie Marcin Nałęcz-Niesiołowski. Wystąpią soliści: Ryszard Cieśla – baryton, Iwona Hossa – sopran, Krzysztof Kur – tenor, Remigiusz Łukomski – bas. Za przygotowanie chóru odpowiada Violetta Bielecka, natomiast za aranżację – Włodzimierz Korcz. Autorem narracji jest Andrzej Ferenc.

W programie pieśni patriotyczne, m.in. „Ułani, ułani”, „Maki”, „Dnia pierwszego września”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „Naprzód do boju żołnierze”, „Święta miłości kochanej ojczyzny”, a także recytacje wierszy związanych z rocznicą, m.in. K. I Gałczyńskiego, K. K. Baczyńskiego , W. Broniewskiego.

Koncert współorganizują: Urząd Miejski w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Filharmonia im. Romualda Traugutta.
Impreza odbędzie się 1 września na Rynku Kościuszki. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Jednak już od rana będą trwały miejskie obchody wybuchy wojny. O godz. 9 święta liturgia w intencji ofiar II wojny światowej w katedrze prawosławnej pw. Św. Mikołaja celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Jakuba. Natomiast o godz. 17 msza święta polowa w intencji ofiar II wojny światowej na cmentarzu wojennym przy ul. 11 Listopada, celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego. Od godz. 18.30 uroczystości na cmentarzu wojennym, m.in. wystąpienia okolicznościowe, apel poległych i ceremonia złożenia wieńców.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!