Nowy rok kojarzy się ze świeżym rozdaniem, ciekawością tego, co przyniesie następny, kolejnymi wyzwaniami na naszej drodze, ale i z noworocznymi postanowieniami. I o ile co do kwestii losowych pewności mieć nie możesz, to na ostatnią kwestię masz największy wpływ.

A jakie są postanowienia noworoczne? Rzucenie nałogu, więcej sportu, pozbycie się zbędnych kilogramów - większość naszych celów krąży wokół zdrowego trybu życia. Ważne, żeby podejść do obietnic składanych samemu sobie na poważnie i w pełni profesjonalnie. Wtedy mamy większe szanse na odhaczenie sukcesu za 365 dni. W przypadku sportu to proste, bo wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt, a aktywność fizyczna będzie tego naturalnym następstwem. Jeśli zainwestujesz w akcesoria, będzie Ci najzwyczajniej w świecie szkoda wydanych pieniędzy i w końcu zaczniesz ich używać, nawet jeśli z początku będą się kurzyć.

Zacznij od butów. To podstawa, bo na stopach opierasz całe ciało podczas większości ćwiczeń. W tej kwestii nie może być żadnych kompromisów – obuwie musi być profesjonalne, żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort. To istotne by nie zniechęcić się już na starcie kontuzją lub otarciami. Buty powinny być przewiewne i lekkie. Idealna konstrukcja opiera się na miękkiej warstwie tuż pod stopą – dla lepszej amortyzacji i sztywniejszej, bliżej podłoża – to zapewni stabilizację. Wszystkie wymienione cechy posiadają Nike Dual FusionTr 2. Znajdziesz je zarówno w wydaniu żeńskim jak i męskim. Specjalne włókna Flywire, znajdujące się w śródstopiu, pracują podczas treningu lub biegu razem ze stopą, wspomagając jej ruchy i zapobiegając kontuzjom.

Kolejną rzeczą, Twojej sportowej kolekcji powinna być skakanka – klasyczna, skórzana. To nie tylko zabawka, której używają małe dziewczynki. Świetnie wykorzystywana przez bokserów do treningu wytrzymałości, dynamiki i koordynacji ruchowej pomoże spalić zbędne kilogramy, które uwolnią Cię od balastu na brzuchu i udach. Pod warunkiem, że do wyzwania podejdziesz rzetelnie. Najpierw spróbuj ją wyczuć wykonując pojedyncze przeskoki, a po jakimś czasie dojdziesz do podwójnych. Praca ze skakanką idealnie nadaje się na rozgrzewkę, na zakończenie treningu, ale może też być jednym z jego elementów. Możesz z niej korzystać zarówno na zewnątrz, ale jeśli pogoda zagoni Cię do domu, to i tu dasz radę wykonać ćwiczenia. Jeśli nie zahaczysz o żyrandol... Pamiętaj, by pod nogami rozłożyć matę, by nie przetrzeć w tym miejscu dywanu lub paneli. Ta przyda Ci się również do rozciągania i wszelkich treningów na leżąco. Zachowasz higienę nie wylewając potu na dywan, ale i nie zbierzesz wszystkich zanieczyszczeń z podłogi. Mata Axer Sport jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia i zachowuje swój kształt i wygląd przez długie lata bez większych zmian. Powierzchnia antypoślizgowa zapewni Ci stabilność i bezpieczeństwo, a wzmocnione krawędzie – trwałość.

Jeśli niecierpliwisz się dość szybko i chcesz widzieć efekty natychmiast, musisz wspomagać się suplementami diety. Porzuć wszelkie mity, które o nich słyszałeś i uświadom sobie, że jeżeli zostały dopuszczone do obrotu przez Unię Europejską, to spełniły rygorystyczne wymogi, by pojawiły się na półkach sklepowych. Tymi które zainteresują Cię zapewne najbardziej są spalacze tłuszczu. Termogeniki w nich zawarte wspomagają pozbywanie się tłuszczu zapasowego z trudnych miejsc przy jednoczesnej syntezie białek, niezbędnych do budowania większych mięśni. Przy wyborze odżywek stawiaj na sprawdzone rozwiązania. Thermo Speed Extreme Mega Caps to produkt firmy Olimp – lidera w branży suplementów w Polsce oraz czołowego producenta w Europie i na świecie. Wypracowana przez lata specjalna formuła i proporcje składników w ich produkcie zapewnia najszybsze i najlepsze działanie termogeników. A to przekłada się na widoczne gołym okiem efekty.

Oczywiście możesz mierzyć się wzrokiem, ale zapewne będzie to niedokładne i z racji tego, że dość często widzisz swoje odbicie, będzie Ci się wydawało, że nie robisz postępów. Dlatego tak ważne są pomiary. Na początku postanowienia noworocznego zmierz swoje obwody w bicepsie, klatce piersiowej, pasie, biodrach i w innych miejscach, które zechcesz poprawić. Po miesiącu ćwiczeń zmierz się ponownie i porównaj wynik z wartościami wyjściowymi. Początkowo Twoje ciało może nie zmieniać się znacząco, a przynajmniej tak Ci się będzie wydawało. Podczas gdy ostro zbijasz zawartość tłuszczu, jednocześnie rośnie masa mięśniowa. Dlatego tak ważna jest profesjonalna waga. Tanita UM-051 dokona pomiaru nie tylko masy ciała, ale i tkanki tłuszczowej oraz ilości wody w organizmie. To dzięki temu urządzeniu będziesz wiedział, czy idziesz w dobrym kierunku i zmotywujesz się do przekraczania kolejnych granic i kolejnych wartości pokazywanych na wyświetlaczu wagi.

Tak uzbrojony nie powinieneś szukać więcej wymówek. Masz przed sobą listę rzeczy, które ułatwią Ci lepszy, bardziej aktywny i zdrowy start w nowy rok. Wykorzystaj więc to, że większość ludzi niestety nie dotrzymuje danego sobie słowa w kwestii aktywności fizycznej i udowodnij, że Ty jesteś inny, odmieniony, lepszy. Mimo, że o rok starszy.

Sportowe

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!