Panele 3D wydają się być interesującą propozycją, którą docenią przede wszystkim osoby poszukujące nietypowych, efektownych ale gustownych rozwiązań w aranżacji pomieszczeń.

Mogą służyć zarówno jako dodatek, jak i główny element akcentujący charakter przestrzeni, którą dekorują.

- W katalogu paneli MDF 3D znajduje się dwanaście różnych wzorów frezu- koła, kwadraty, fale, mozaiki, abstrakcje... Producent systematycznie poszerza też ofertę o kolejne. A dodatkowo, co ciekawe, można zamówić panele z samodzielnie zaprojektowanym frezem. W ten sposób możemy znaleźć takie rozwiązanie, które dopasujemy do naszego gustu, koncepcji wyglądu pomieszczenia i do jego stylu. Panele są uniwersalne, dlatego równie dobrze sprawdzają się jako dekoracja ścian jak i sufitu – mówi Paweł Kwaśniewski z Galerii Wnętrz Iguane w Białymstoku.

Panele wykonane są z laminowanej jednostronnie płyty MDF. Dzięki głębokim frezom możliwe jest osiągnięcie ciekawego efektu trójwymiaru. Płyty dostępne są w różnych grubościach. Mogą mieć od 6 do 16 mm. Wymiary standardowe panelu to 500 na 1000 mm, ale istnieje również możliwość zamówienia paneli w indywidualnym rozmiarze. Maksymalna wielkość jednego elementu to 2750 na 1250 mm.

- Wśród zalet produktu poza względami czysto estetycznymi, trzeba powiedzieć o doskonałej termoizolacji i izolacji akustycznej. Są elastyczne i wytrzymałe – dodaje przedstawiciel Iguane.

Standardowo są malowane białym podkładem. Zamocowane panele można dowolnie malować, używając do tego ściennych farb akrylowych, lateksowych czy winylowych. Montaż paneli nie jest ani trudny, ani wymagający.
∨ Czytaj dalej

Mocuje się je przy pomocy kleju montażowego do wcześniej oczyszczonej i odtłuszczonej powierzchni.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!