(Nie)zwykła płyta dekoracyjna MDF?

Panele 3D wydają się być interesującą propozycją, którą docenią przede wszystkim osoby poszukujące nietypowych, efektownych ale gustownych rozwiązań w aranżacji pomieszczeń.

Mogą służyć zarówno jako dodatek, jak i główny element akcentujący charakter przestrzeni, którą dekorują.

- W katalogu paneli MDF 3D znajduje się dwanaście różnych wzorów frezu- koła, kwadraty, fale, mozaiki, abstrakcje... Producent systematycznie poszerza też ofertę o kolejne. A dodatkowo, co ciekawe, można zamówić panele z samodzielnie zaprojektowanym frezem. W ten sposób możemy znaleźć takie rozwiązanie, które dopasujemy do naszego gustu, koncepcji wyglądu pomieszczenia i do jego stylu. Panele są uniwersalne, dlatego równie dobrze sprawdzają się jako dekoracja ścian jak i sufitu – mówi Paweł Kwaśniewski z Galerii Wnętrz Iguane w Białymstoku.

Panele wykonane są z laminowanej jednostronnie płyty MDF. Dzięki głębokim frezom możliwe jest osiągnięcie ciekawego efektu trójwymiaru. Płyty dostępne są w różnych grubościach. Mogą mieć od 6 do 16 mm. Wymiary standardowe panelu to 500 na 1000 mm, ale istnieje również możliwość zamówienia paneli w indywidualnym rozmiarze. Maksymalna wielkość jednego elementu to 2750 na 1250 mm.

- Wśród zalet produktu poza względami czysto estetycznymi, trzeba powiedzieć o doskonałej termoizolacji i izolacji akustycznej. Są elastyczne i wytrzymałe – dodaje przedstawiciel Iguane.

Standardowo są malowane białym podkładem. Zamocowane panele można dowolnie malować, używając do tego ściennych farb akrylowych, lateksowych czy winylowych. Montaż paneli nie jest ani trudny, ani wymagający. Mocuje się je przy pomocy kleju montażowego do wcze
∨ Czytaj dalej

śniej oczyszczonej i odtłuszczonej powierzchni.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię