Od października w Centrum im. Ludwika Zamenhofa ruszają warsztaty esperanto oraz zajęcia edukacyjne dla najmłodszych dotyczące szeroko pojętej tematyki wielokulturowości, osoby Zamenhofa, historii i tradycji Białegostoku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ul. Warszawskiej 19 to nowy oddział Białostockiego Ośrodka Kultury, który ma stać się centrum dialogu i edukacji międzykulturowej. Właśnie tu warsztaty języka esperanto dla młodzieży i dorosłych poprowadzi Przemysław Wierzbowski z Białostockiego Towarzystwa Esperantystów.

Cykl warsztatów potrwa pół roku. Spotkania będą się odbywały raz w tygodniu. Każde rozpocznie krótka prelekcja m.in. historyków, pedagogów, znawców ruchu esperanckiego. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Elżbieta Karczewska i Anna Kloza. Karnet normalny na warsztaty (21 spotkań) kosztuje 140 zł. Pierwsze spotkanie jest nieodpłatne. Studenci, emeryci i renciści mogą liczyć na zniżkę. Za karnet zapłacą 80 zł.

Druga propozycja centrum skierowana jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Zajęcia dotyczące wielokulturowości będą nie tylko uczyły, ale też bawiły. Zostaną urozmaicone układaniem puzzli, rozwiązywaniem krzyżówek oraz innymi formami interaktywnymi. Docelowo mają jednak kształtować w dzieciach postawy tolerancji i szacunku dla ludzi odmiennych kultur, poglądów czy religii. Cena zajęć: 5 zł od dziecka.

Na warsztaty i zajęcia można zapisywać się pod nr telefonu (085) 67 67 367.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!