Już po raz dziesiąty dział etnografii Muzeum Podlaskiego zaprasza na targi rzeźby ludowej, tkaniny dwuosnowowej i kowalstwa. Impreza odbędzie się 6 września na Rynku Kościuszki.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tradycyjnie już nie zabraknie garncarzy z Czarnej Wsi Kościelnej oraz tkaczek z dywanami dwuosnowowymi z okolic Janowa, Sokółki i Korycina, kowali i rękodzielników rzeźbiących w kawałku drewna. Tak więc na kramach rozstawionych przy ratuszu znów pojawią się rzeźbione anioły, świątki i ptaki, kute krzyże, zawiasy, kraty, wełniane tkaniny... A do tego przysmaki z regionu. Czyli miody docenione na Podlaskiej Biesiadzie Miodowej w Tykocinie, sery prosto z Korycina, domowy chleb, kwas chlebowy, piwo kozicowe oraz wędliny z Podlasia i Litwy. Już niejako na dokładkę odpustowe lizaki i wata cukrowa.

Pierwsze targi dział etnografii muzeum przygotował w 2000 roku. Zamysłem organizatorów była promocja najciekawszych twórców i dziedzin sztuki ludowej z północno-wschodniej Polski. Szybko zaczęli się na nich pojawiać twórcy z Kurpi, Lubelszczyzny, Warmii i Mazur oraz z Litwy i Białorusi. Zresztą przyjeżdżają na nie do dziś. Rokrocznie dołączają do nich również nowi goście - w tym roku będą to rzeźbiarze Waldemar Styperek z Grudziądza oraz Henryk Adamczyk z Łęczycy.

Kramy przy ratuszu czynne będą między godz. 10 a 14. Czas umilać będą kapele z Kurpi i Podlasia.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!