Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Wojska w Białymstoku walczy o wygraną w konkursie [ZDJĘCIA]

krk
Białostockie Muzeum Wojska bierze udział w głosowaniu na wydarzenie historyczne roku.
Białostockie Muzeum Wojska bierze udział w głosowaniu na wydarzenie historyczne roku. Muzeum Wojska
Białostockie Muzeum Wojska bierze udział w głosowaniu na wydarzenie historyczne roku. Projekt ,,Ścieżki 3Dostępu" wprowadza do muzeum nowe technologie oraz narzędzia ze świata filmu, teatru i fotografii.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę Głosowanie, zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami i zaakceptować regulamin Plebiscytu. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie można wybrać trzy projekty). Przypominamy, że kolejność wydarzeń (ich numeracja) na platformie do głosowania jest przypadkowa.

Głosowanie na Wydarzenie Historyczne Roku

W tym roku nadesłano bardzo różnorodne projekty, co świadczy o dużej aktywności środowisk i osób zaangażowanych w odkrywanie i poznawanie historii także lokalnej. Swoje wydarzenia zgłaszały zarówno muzea o zasięgu ogólnopolskim jak i regionalnym, wydawnictwa, stowarzyszenia, fundacje, instytucje samorządu terytorialnego oraz instytuty polskie za granicą. Wśród zgłoszonych inicjatyw były m.in. akcje edukacyjne, wystawy, festiwale, rekonstrukcje historyczne, książki, targi, oraz filmy dokumentalne.

Komisja konkursowa, w składzie: prof. Andrzej Chwalba, dr Magdalena Gawin, publicysta Jan Wróbel, kierownik działu wystawienniczego Muzeum Historii Polski Monika Matwiejczuk oraz redaktor portalu historia.org.pl Wojciech Duch, zadecydowali, że w tym roku do II etapu zakwalifikowanych zostanie 15 wydarzeń, wśród których znalazły się Ścieżki 3Dostępu. Ścieżki edukacyjne: między technologią, teatrem, filmem i muzeum” w kategorii "edukacja i multimedia".

Ścieżki 3Dostępu („S3D”) to projekt wprowadzający do muzeum nowe technologie oraz narzędzia ze świata teatru, filmu i fotografii. Głównym celem realizowanego przez kilka miesięcy zadania było przygotowanie interdyscyplinarnej formuły tworzenia oryginalnych programów edukacji kulturalnej. Uczestnicy zajęć przygotowali nowe ścieżki edukacyjne, opierające się o konkretne elementy przestrzeni muzealnej np. wystawę, pojedyncze eksponaty, relacje świadków historii. Pomogli im w tym zaproszeni eksperci: edukatorzy teatralni i filmowi, architekci, specjaliści od technologii 3D, nowych technologii i współczesnych mediów.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto