Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

ŁOWCY.B - Kabaret założyli studenci cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego: Bartek Góra, Bartek Gajda, Sławek Szczęch, Paweł Pindur, Maciek Szczęch i Mariusz Kałamaga. Ich specjalnością jest humor absurdalny, a w skeczach pantomima przeważa nad tekstami.

Lubią eksperymentować na scenie, a do swoich skeczów wciągają zdezorientowaną chwilami publiczność. Do czołówki polskiego kabaretu weszli po występach na krakowskiej Pace. Program „Hiperbolizuj z nami. Czasami bywa tak" rozbawił jurorów na tyle, że zdobył prawie wszystkie trofea festiwalu, w tym nagrodę główną, publiczności, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego za inteligencję, a także specjalną nagrodę Michała Ogórka. Dodatkowo Mar(y)iusz Kałamaga (lider formacji) otrzymał prestiżowe w środowisku kabaretowym wyróżnienie za osobowość.

Łowcy.B to na polskiej scenie kabaretowej wyjątkowe zjawisko. Nie można ich zamknąć w jakieś ramy, nie są schematyczni i nie są po prostu kolejnym kabaretem żartującym z naszej sytuacji politycznej. Ich skecze, to pomieszanie absurdu z terapią nerwic, a wszystko w atmosferze radosnej nieprzewidywalności. W swoich działaniach są niezwykle autentyczni, dlatego zjednują sobie każdego widza.

Sześciu panów w nigdy niemodnych sweterkach, lekko sfatygowanych na dodatek, bawi nie tylko swoim wyglądem. Chodzą w paputkach, potykają się na prostej drodze, gubią okulary i wywracają przy każdej okazji. Skecze zaczynają się i kończą przeprosinami, że są, jacy są. To za ich sprawką ludzkość poznała wiersz usprawiedliwiający każdy występek - „Dobra, dobra, wina bobra". I jak ich nie uwielbiać?

Zdobywcy wielu prestiżowych nagród m.in.:
I miejsce Śląska Olimpiada Kabaretowa, Katowice 2004, Nagroda Publiczności Rybnicka Jesień Kabaretowa RYJEK 2004 IV miejsce Rybnicka Jesień Kabaretowa RYJEK 2004, I miejsce za skecz pt. "Konflikt w zespole; I-sza nagroda na Pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. 2004 w Poznaniu; Tytuł Świra 2003 w kategorii Najbardziej Absurdalny
Kabaret, Katowice 2004; Tytuł Świra 2003 w kategorii Najbardziej Absurdalny Kabaret, Katowice 2004; Grand Prix, Nagroda Publiczności oraz II Nagroda Dziennikarzy na VI Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej PRZEWALKA, Wałbrzych 2004; I miejsce i tytuł Debeściaka roku , III Dąbrowska Ściema Kabaretowa - Dabrowa Górnicza 2004.

Bilety: 45 zł. do nabycia w kasie kina Pokój

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!